X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Będą zmiany w przepisach o elektromobilności. Strefy czystego transportu po nowemu

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 11:20
Rozluźnienie rygorów w strefach czystego transportu, ale i obowiązek ich tworzenia od 2030 r., carsharing na buspasach i bez opłat za parkowanie, brak opłat na drogach krajowych dla pojazdów niskoemisyjnych – to propozycje zmian w ustawie o elektromobilności.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

W projekcie nowelizacji ustawy o elektromobilności Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało przede wszystkim duże zmiany w regulacjach dotyczących stref czystego transportu. Ich tworzenie od 1 stycznia 2030 r. ma być obowiązkowe dla wszystkich gmin powyżej 100 tys. mieszkańców.

Strefy także dla pojazdów zasilanych LPG

Przy tworzeniu strefy gmina będzie musiała przyjąć plan rozwoju komunikacji miejskiej na terenie strefy oraz stworzenia miejsc parkingowych dla pojazdów, objętych ograniczeniami. Przez trzy lata po utworzeniu strefy pojazdy, objęte ograniczeniami, będą mogły do niej wjeżdżać odpłatnie, ale opłata nie może przekraczać 2,50 zł za godzinę.

Do katalogu pojazdów, które będą mogły wjeżdżać do stref – elektrycznych, na wodór, napędzanych CNG, czy LNG dodano również pojazdy na LPG, czyli autogaz, oraz spełniające określone normy emisji spalin Euro.

samochód elektryczny
Rząd chce przyspieszyć rozwój elektromobilności. Znamy propozycje ułatwień dla branży

Buspasy na autostradach

W projekcie wprowadzono także definicję carsharingu i zachęty dla operatorów w postaci zwolnienia z opłat za parkowanie oraz możliwości poruszania się po buspasach. Samochody z carsharingu, oraz auta elektryczne i wodorowe będą mogły jeździć po buspasach do końca 2025 r.

W projekcie znalazły się też zasady wyznaczania buspasów na drogach ekspresowych i autostradach zlokalizowanych na terenie miasta, których zarządcą jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

PAP, PR24, DoS

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd chce przyspieszyć rozwój elektromobilności. Znamy propozycje ułatwień dla branży

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 14:46
Obowiązkowe strefy czystego transportu w dużych miastach, możliwość tworzenia pasów na drogach dla elektryków, a także ułatwienia w instalacji punktów ładowania w budynkach wielorodzinnych - to niektóre z rozwiązań, które zdaniem MKiŚ mają przyspieszyć rozwój elektromobilności w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Promocja elektromobilności. Kreatywne pomysły z dofinansowaniem NFOŚiGW

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 15:00
Najciekawsze pomysł na promocję elektromobilności w mediach będą mogły uzyskać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet programu wynosi 5 mln zł, a nabór wniosków ruszy 25 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zielona rewolucja". Brytyjskie władze chcą zakazać sprzedaży aut z napędem konwencjonalnym

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 13:07
Brytyjski rząd ogłosił wieczorem 10-punktowy plan "zielonej rewolucji przemysłowej", której celem jest osiągnięcie w ciągu 30 lat zerowej emisji netto gazów cieplarnianych. Plan zakłada m.in. zakaz sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi od 2030 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa fabryki elektrycznych aut Izera rozpocznie się już za rok

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 17:30
- Najpóźniej do końca tego roku nastąpi wybór jednej z dwóch platform, które posłużą do budowy seryjnej polskich aut elektrycznych Izera - powiedział Łukasz Maliczenko z firmy Electromobility Poland w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń