X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

2 tys. zł. dofinansowania dla pracowników. Gowin: to instrument ważny zwłaszcza dla mikrofirm

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 16:02
Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiedział, że zostaną uruchomione narzędzia wsparcia dla branż dotkniętych nowymi obostrzeniami, które sprawdziły się już podczas wiosennego lockdownu.
Wicepremier Jarosław Gowin.
Wicepremier Jarosław Gowin.Foto: twitter/MRPiT

- Intensywnie pracujemy nad rozporządzeniem, które pozwoli dofinansować kwotą ok. 2 tys. zł wynagrodzenia pracowników branż dotkniętych nowymi obostrzeniami - poinformował wicepremier Jarosław Gowin.

- To jest instrument ważny zwłaszcza dla mikrofirm - miesięcznie oznacza to zasilenie budżetu takiej firmy o kwotę ok. 2 tys. zł - zaznaczył wicepremier.

Jak stwierdził - oprócz tego brane są bardzo poważnie pod uwagę - możliwość umorzenia subwencji z tarczy finansowej PFR dla małych i średnich firm, które ponownie zostały objęte restrykcjami.

biznes1200.jpg
Rząd wprowadza 10 działań antykryzysowych dla firm. Zobacz jakich

Jarosław Gowin powiedział, że trwają ponadto prace nad dwoma nowymi instrumentami: pożyczkami długoterminowymi na okres 5-7 lat. Dodał, że wysokość tej subwencji będzie uzależniona od branż.

Jak zapewnił Gowin - dla branż objętych restrykcjami "będziemy przedłużali tzw. postojowe".

Dodał, że będzie też przedłużane w czasie zwolnienie ze składek na ZUS na każdego zatrudnionego, a firmy dostaną też możliwość ubiegania się o tzw. małe dotacje w wysokości 5 tys. zł.

Jak wyjaśnił - niezależnie od tempa prac legislacyjnych, "wszystkie te instrumenty będą działały wstecz od daty wprowadzenia dodatkowych obostrzeń".

I tak w przypadku takich branż, jak gastronomia czy fitness "pomoc będzie liczona od końca października. Natomiast w przypadku obostrzeń, które wejdą w życie w sobotę, od 7-8 listopada".

MRPiT, PR24, akg

Czytaj także

Tarcze antykryzysowe. Prawie 150 mld zł przeznaczono już na wsparcie pracowników i pracodawców

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 10:36
W sumie w ramach wszystkich tarcz – antykryzysowej, finansowej i pomocowej – na ochronę miejsc pracy przeznaczono 149,42 mld zł - podał w poniedziałek resort rodziny. Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników wyniosło 17,5 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd wprowadza 10 działań antykryzysowych dla firm. Zobacz jakich

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 05:55
Rząd przygotował kolejne działania antykryzysowe dla firm w związku z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami w gospodarce. Chodzi m.in. o wydłużenie programu Tarczy Finansowej PFR dla dużych firm czy dofinansowanie zatrudnienia dla wszystkich branż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: nowe obostrzenia związane z koronawirusem przełożą się na gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 18:30
Jaki wpływ na gospodarkę będą miały nowe obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa, mówił w radiowej Jedynce Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa 2.0. Prezes PFR: połowa instrumentów już działa

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 06:55
Nowe instrumenty pakietu osłonowego dla gospodarki ruszą po notyfikacji przez Komisję Europejską - powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
rozwiń zwiń