X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Przewaga nastrojów pozytywnych". MRPiT o wskaźniku koniunktury w przemyśle

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 15:48
Najbardziej pozytywne zaobserwowane zjawiska to wzrost poziomu zatrudnienia – w tempie najwyższym od 2 lat – oraz eksportu, rosnącego najszybciej od stycznia 2018 r. - wskazało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, odnosząc się do październikowego wskaźnika PMI.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Firma Markit poinformowała, że wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce w październiku wyniósł 50,8 pkt. wobec 50,8 pkt. we wrześniu.

FABRYKA PRACA.jpg
Badanie: większość Polaków spokojna o pracę, poprawia się kondycja biznesowa firm

Jak zaznaczyli analitycy resortu rozwoju, pracy i technologii, utrzymanie się wskaźnika powyżej progu 50 pkt oznacza "przewagę nastrojów pozytywnych".

- Najbardziej pozytywne zaobserwowane zjawiska to wzrost poziomu zatrudnienia – w tempie najwyższym od 2 lat – oraz eksportu, rosnącego najszybciej od stycznia 2018" - zaznaczyło MRPiT w komunikacie.

Analitycy podkreślili, że pozytywne zmiany znajdują swoje potwierdzenie w sferze realnej. We wrześniu produkcja przemysłowa wzrosła o 5,9 proc. rdr, co przekłada się na optymistyczne oczekiwania dotyczące przyszłości.

Resort zwrócił uwagę, że według badania PMI przedsiębiorstwa branży przemysłowej spodziewają się wzrostu produkcji w ciągu najbliższego roku, "przede wszystkim za sprawą rosnącego eksportu oraz stabilizacji sytuacji związanej z pandemią".

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Badanie: większość Polaków spokojna o pracę, poprawia się kondycja biznesowa firm

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 13:47
78 proc. Polaków jest spokojnych o pracę - wynika z badania kondycji firm i pracowników przeprowadzonego przez Polski Fundusz Rozwoju i Polski Instytut Ekonomiczny. 61 proc. firm ocenia swoją płynność finansową jako dostateczną, by przetrwać dłużej niż 3 miesiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy najnowsze dane GUS o zarobkach i bezrobociu we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 10:56
Zatrudnienie we wrześniu spadło o -1,2 proc. licząc rok do roku, choć wzrosło, gdy je porównamy do sierpnia, kiedy wynosiło -1,5 proc. licząc rok do roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak znaleźć pracę, którą naprawdę polubimy?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 16:22
- Mamy złą definicję sukcesu. Wydaje nam się, że musimy coś osiągnąć, by być szczęśliwymi. Tymczasem jest odwrotnie: sukces pojawia się wtedy, gdy jesteśmy szczęśliwi w tym, co robimy - mówił dr Mikołaj Marcela.
rozwiń zwiń