X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Szczelniejszy VAT w międzynarodowym e-handlu. Znamy projekt zmian przepisów

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 19:50
Resort finansów przekazał do konsultacji projekt zmiany ustawy o VAT, wprowadzający unijne przepisy tzw. Pakietu VAT e-commerce. Chodzi m.in. o uszczelnienie VAT w transgranicznym handlu elektronicznym pomiędzy przedsiębiorcami i konsumentami (B2C).
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, Maxx-Studio

Propozycje obejmują m.in. nałożenie obowiązku poboru i zapłaty VAT na podatników ułatwiających, przy użyciu interfejsu elektronicznego - platformy handlu, portalu, itp. sprzedaży na rzecz unijnych konsumentów towarów importowanych z państw trzecich w przesyłkach o rzeczywistej wartości nieprzekraczającej 150 euro, lub dostawę towarów na terytorium UE dokonywaną przez przedsiębiorcę niemającego siedziby w UE na rzecz konsumentów (B2C).

Ciężar wykonania obowiązków określonych w przepisach VAT w związku z dostawami towarów zostanie przeniesiony z bardzo dużej grupy przedsiębiorców, tzw. dostawców bazowych na znacznie mniej liczną grupę operatorów interfejsów elektronicznych - platform handlowych, portali itp., którym łatwiej będzie wypełniać obowiązki przewidziane w regulacjach VAT.

E-HANDEL.jpg
Uszczelnienie VAT w międzynarodowym e-handlu. Rząd pracuje nad ustawą

Określeni operatorzy interfejsów elektronicznych będą więc obowiązani do prowadzenia ewidencji tych transakcji w postaci elektronicznej.

Oczekuje się, że wprowadzone powyższe nowe procedury w odniesieniu do importowanych towarów zakupionych przez Internet, w przesyłkach do 150 euro zapewnią efektywny pobór podatku należnego od każdego towaru, dla którego Polska jest państwem konsumpcji - stwierdza OSR.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Eksperci: w dobie koronawirusa e-handel w Polsce kwitnie

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 11:59
Epidemia koronawirusa gwałtownie zwiększyła zainteresowanie sprzedażą w internecie, także ruch w sieciach telekomunikacyjnych w dni robocze utrzymuje się na poziomie wyższym o ok. 10-30 proc. - wskazuje "Monitoring Gospodarki Cyfrowej" Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uszczelnienie VAT w międzynarodowym e-handlu. Rząd pracuje nad ustawą

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 14:41
Uszczelnienie VAT w transgranicznym handlu elektronicznym pomiędzy przedsiębiorcami a konsumentami zakłada projekt nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, który ukazał się w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZPP: potrzebne są rozwiązania uszczelniające pobór ceł i podatków od towarów z chińskich e-sklepów

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 16:26
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców apeluje o uszczelnienie systemu ceł i podatków od towarów kupowanych w zagranicznych sklepach internetowych. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie Polaków zakupami między innymi na chińskich platformach sprzedażowych.
rozwiń zwiń