X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

EBI współfinansuje budowę czterech farm wiatrowych w rejonie Poznania

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 14:10
Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) przyznały dwa kredyty w wysokości łącznie 368 mln zł (ok. 84 mln euro) na dofinansowanie budowy i eksploatacji czterech farm wiatrowych w województwie wielkopolskim - poinformowała Komisja Europejska.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Stockr/Shutterstock.com

Farmy zostaną wybudowane przez niemiecką firmę wpd AG w lokalizacjach Jarocin–Koźmin, Jarocin Wschód, Krotoszyn i Słupca–Kołaczkowo w rejonie Poznania. Łączna moc zainstalowana wyniesie 102,5 MW, co wystarczy do zaopatrzenia w energię elektryczną ponad 60 tys. gospodarstw domowych w okresach szczytowego obciążenia.

- Polska stara się zmniejszać swoją zależność od węgla, a jednocześnie tworzyć nowe miejsca pracy w sektorze energetycznym – powiedziała Teresa Czerwińska, wiceprezes EBI odpowiedzialna za działalność operacyjną w Polsce.

- Energia wiatrowa ma w naszym kraju największy potencjał wzrostu ze wszystkich odnawialnych źródeł energii, dlatego EBI chętnie wspiera przemiany w tej dziedzinie - dodała.

Paolo Gentiloni, komisarz UE ds. gospodarki, podkreślił, że z zadowoleniem przyjmuję fakt, iż finansowanie udzielane przez EBI ułatwia budowanie nowych farm wiatrowych w Polsce. - Dzięki wsparciu UE około 60 tys. polskich gospodarstw domowych uzyska dostęp do czystej energii. To przykład wymiernych korzyści, jakie może przynieść Polakom Europejski Zielony Ład. Każda tego rodzaju inwestycja przybliża nas o krok do celu, jakim jest osiągnięcie przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku - zaznaczył.

Obiekty będą eksploatowane przez spółki należące do przedsiębiorstwa wpd europe GmbH, które jest jednostką zależną wpd AG. Od końca lat 90. XX wieku spółka wpd AG wybudowała i wdrożyła na całym świecie instalacje wiatrowe o łącznej mocy wytwórczej przekraczającej 4 GW, a EBI wspierał już wcześniej przedsięwzięcia w dziedzinie morskiej energii wiatrowej realizowane przez nią we Francji i w Niemczech.

kraków panorama wawel free shut 1200.jpg
Polskie miasta chętnie korzystają z kredytów EBI. Finansują projekty ekologiczne

Europejski Bank Inwestycyjny jest instytucją UE udzielającą kredytów długoterminowych, której udziałowcami są państwa członkowskie. EBI zapewnia długoterminowe wsparcie finansowe dla rzetelnie przygotowanych inwestycji, przyczyniając się w ten sposób do realizacji celów polityki unijnej.

Założona w 1996 roku w Bremie spółka wpd AG zajmuje się planowaniem i realizacją przedsięwzięć w dziedzinie energetyki wiatrowej (lądowej i morskiej) oraz słonecznej w Niemczech i innych państwach europejskich, a także w Azji i na kontynencie amerykańskim.

LBBW jest jednym z największych banków w Niemczech, dysponującym aktywami o łącznej wartości 257 mld euro i zatrudniającym 10 tys. osób.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Minister funduszy: Karpaty zasługują na większe wsparcie, potrzebujemy wspólnej wizji

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 15:59
Propagowanie idei utworzenia Makroregionalnej Strategii dla Karpat to cel działalności Międzyregionalnej Grupy "Karpaty" Europejskiego Komitetu Regionów. W zdalnym posiedzeniu grupy uczestniczyła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczeństwo pieszych wokół przejść. 30,5 mln zł na kampanię społeczną

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 16:53
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotuje kampanię o zachowaniu bezpiecznej prędkości. Pomoże w tym 25,5 mln zł dofinansowania z Funduszy Europejskich. Kampania społeczna wspierająca bezpieczeństwo ruchu drogowego przy przejściach dla pieszych i na rzecz przestrzegania obowiązujących limitów prędkości będzie kosztować 30,5 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MFiPR: dodatkowe pieniądze z UE dla służby zdrowia na walkę z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 15:04
Ze środków unijnych trafi do sektora zdrowia na walkę z pandemią dodatkowe 300 mln zł - podało ministerstwo funduszy i polityki regionalnej. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup ambulansów, środków do dezynfekcji i ochrony osobistej czy aparaturę medyczną dla szpitali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie miasta chętnie korzystają z kredytów EBI. Finansują projekty ekologiczne

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 09:51
10 miast w Polsce otrzymało w tym roku znaczące finansowanie, w przygotowaniu są kolejne operacje – poinformował prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Werner Hoyer. Łączna suma kredytów udzielonych przez bank polskim miastom w tym roku przekroczyła 2 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

20 mld zł na wsparcie małego i średniego biznesu. Gowin: zdecyduje kolejność zgłoszeń

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 18:30
Co najmniej 20 mld zł trafi do polskich firm z Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego - poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dodał, że nowy fundusz nie zawiera tzw. kopert narodowych, a zdecyduje kolejność zgłoszeń.
rozwiń zwiń