X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezes BGK: Polska zwiększa swój udział w Funduszu Trójmorza

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 17:55
Polska, poprzez bank BGK zwiększa swój udział w Funduszu Trójmorza. Inwestujemy dodatkowe 250 mln euro - łącznie nasze zaangażowanie to 750 mln euro - poinformowała prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/BGK

- Polska, poprzez bank BGK zwiększa swój udział w Funduszu Trójmorza. Inwestujemy dodatkowe 250 milionów euro - łącznie nasze zaangażowanie to 750 milionów euro - solidny fundament inwestycyjny na przyszłość! - poinformowała prezes BGK.

Fundusz Trójmorza będzie finansował inwestycje infrastrukturalne w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Ma być międzynarodowym instrumentem finansowym uzupełniającym środki unijne, a także środki budżetowe państw Europy Środkowo-Wschodniej. Celem funduszu jest budowa infrastruktury transportowej, energetycznej i cyfrowej.

Polish President Andrzej Duda attends a summit of Three Seas Initiative countries in Tallinn, Estonia on Monday, Oct. 19, 2020 mid-20a19090.jpg
Szczyt Trójmorza w Tallinie. Andrzej Duda spotkał się z prezydentami Estonii i Bułgarii

Daszyńska-Muzyczka mówiła wcześniej, że potrzeby inwestycyjne regionu szacowane są na 570 mld euro, a środki, które w przyszłej perspektywie budżetowej przeznaczy na ten cel Komisja Europejska, są niewystarczające. Prezes BGK zaznaczyła, że fundusz ma być przedsięwzięciem komercyjnym, które ma przynosić zyski udziałowcom, w tym funduszom emerytalnym.

Inicjatorem i współzałożycielem funduszu jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Podpisanie aktu założycielskiego Funduszu Trójmorza nastąpiło pod koniec maja ubiegłego roku, a 17 lipca 2019 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej Funduszu.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier powoła pełnomocnika rządu ds. Inicjatywy Trójmorza

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 14:05
Do zadań pełnomocnika będzie należała m.in. koordynacja działań organów administracji rządowej w związku z przygotowaniem i realizacją zadań w ramach Inicjatywy Trójmorza, reprezentowanie Rady Ministrów w stosunkach z innymi państwami w zakresie współpracy w ramach Inicjatywy Trójmorza, współpraca z przedstawicielami rządów państw wchodzących w skład Inicjatywy, przekładanie Radzie Ministrów projektów dokumentów dotyczących Inicjatywy Trójmorza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSZ: w poniedziałek szczyt Trójmorza w Tallinie. Projekt się przekształca

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 08:26
- W poniedziałek i wtorek mamy szczyt ministrów Trójmorza w Tallinie. To jest szczyt wyjątkowy (...) dlatego, że po kilku latach funkcjonowania głównie jako projekt polityczny, zaczyna się coraz bardziej przekształcać w projekt współpracy gospodarczej - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, który we wtorek powołany został na pełnomocnika rządu ds. inicjatywy Trójmorza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt Trójmorza w Tallinie. Andrzej Duda spotkał się z prezydentami Estonii i Bułgarii

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 12:55
- Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Tallinie z prezydent Estonii Kersti Kaljulaid oraz prezydentem Bułgarii Rumenem Radewem - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Prezydent przebywa w stolicy Estonii w związku z odbywającym się tam Szczytem Trójmorza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyrównywanie szans krajów UE". Prof. Michał Kleiber o Inicjatywie Trójmorza

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 16:43
- Inicjatywa Trójmorza ma olbrzymi potencjał, jest ważna zarówno dla naszego kraju, jak i regionu. Wyrażone w przeszłości poparcie ze strony amerykańskiej napawa optymizmem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze", były prezes PAN.
rozwiń zwiń