X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

We wrześniu więcej przeładunków w portach Szczecin i Świnoujście. Dominowały ruda i węgiel

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 14:40
W portach w Szczecinie i Świnoujściu we wrześniu br. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku przeładunki wzrosły o blisko osiem procent. Największy wzrost zanotowały rudy.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

We wrześniu br. przeładowano o 197,7 tys. ton ładunków więcej niż w tym samym czasie w 2019 r., kiedy obsłużono 2 576,4 tys. ton – poinformowały służby prasowe Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Z informacji portu wynika, że największy wzrost odnotowano w przeładunku rudy - 46,4 proc. Drugi pod względem wzrostu był przeładunek węgla o 30 proc., a trzeci paliw o blisko 27 proc. Wzrósł także przeładunek drobnicy o 3,6 proc., w tym drobnicy promowej o 5,5 proc.

statek1200.jpg
Porty Zachodniego Pomorza najwięcej zarabiają na eksporcie polskiej pszenicy

We wrześniu spadły z kolei przeładunki zboża o 33,3 proc., kontenerów o 4,7 proc. i innych masowych o 1,4 proc. Po trzech kwartałach br. porty w Szczecinie i Świnoujściu notują jednocyfrowy spadek przeładunków - podały porty.

Tych w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego jest mniej o sześć procent. Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej ciągłość dostaw towarów nie została zagrożona, a wszystkie najważniejsze inwestycje w obu portach przebiegają bez zakłóceń - podkreśla port.

Półmetek minęła rozbudowa i przystosowanie do obsługi transportu intermodalnego Terminalu Promowego w Świnoujściu, trwa także proces wyłaniania operatora Głębokowodnego Terminala Kontenerowego. W Szczecinie i Świnoujściu bez utrudnień trwają także największe w historii prace budowlane poprawiające dostęp kolejowy do portów.

Tor wodny Świnoujście-Szczecin pogłębiany jest do głębokości 12,5 metra, co umożliwi zawijanie większym jednostkom.

- Wspólnie z partnerami realizujemy konsekwentnie gigantyczny program inwestycyjny przekraczający 1,5 mld euro służący poprawie oferty portów, a w konsekwencji pozyskaniu dodatkowych kontrahentów i ładunków - czytamy w komunikacie.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wzrosły przeładunki w portach Szczecin-Świnoujście. Najbardziej węgla

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 13:31
O 6 proc. więcej towarów niż przed rokiem obsłużyły firmy przeładunkowe w zespole portów Szczecin-Świnoujście w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku - poinformowała rzeczniczka portów Monika Woźniak-Lewandowska. Wzrosły przeładunki m.in. węgla, rudy, a także drobnicy i ropy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent w Holandii. Podpisano umowę o współpracy między portami

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 16:21
W holenderskim Rotterdamie, zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zespołem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście i Portem Rotterdam. To wydarzenie zakończyło dwudniową wizytę prezydenta Andrzeja Dudy z małżonką w Królestwie Niderlandów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porty Zachodniego Pomorza najwięcej zarabiają na eksporcie polskiej pszenicy

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 15:30
Porty w Szczecinie i Świnoujściu odnotowały w pierwszym kwartale br. siedmioprocentowy spadek obrotów w porównaniu do analogicznego okresu w ub.r. Jednocześnie zwiększyły się w nich przeładunki zbóż.
rozwiń zwiń