X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

GPW: dochód z obrotów akcjami Allegro wesprze walkę z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 14:26
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) przekaże na walkę z pandemią kwotę 680 tys. zł, cały rekordowy zysk z tytułu obrotu akcjami spółki Allegro w dniu debiutu. Decyzję tę zatwierdziła Rada Giełdy.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

- Poniedziałkowy debiut spółki Allegro przyniósł rekordowy poziom obrotów akcjami na Głównym Rynku - ponad 5,2 miliarda złotych. Cieszymy się, że w tym trudnym dla społeczeństwa okresie Zarząd i Rada Giełdy postanowiły wykazać się wyjątkową solidarnością z podmiotami zaangażowanymi w bezpośrednią walkę z koronawirusem i całkowity dochód z obrotu akcjami Allegro na tej wyjątkowej, poniedziałkowej sesji przeznaczyć właśnie na walkę z COVID-19 - powiedział wiceprezes Rady Ministrów, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Wartość obrotu akcjami spółki Allegro na sesji 12 października wyniosła niemal 4 mld zł, czyli prawie tyle, ile przez pół roku wyniosły obroty na całym rynku New Connect (4,1 mld zł), zrzeszającym obecnie 376 mniejszych spółek.

ALLEGRO 1200.jpg
Największy debiut w historii polskiego rynku kapitałowego. Inwestorzy zaufali Allegro

- Zastanawialiśmy się w gronie Zarządu GPW, jak najlepiej uczcić ten sukces i doszliśmy do wniosku, że najlepiej świętuje się poprzez dzielenie tego sukcesu z innymi. W związku z tym postanowiliśmy całkowity zysk Giełdy z pierwszego dnia notowań akcji Allegro, 680 tysięcy złotych, przeznaczyć na wsparcie walki z koronawirusem - powiedział prezes Zarządu GPW Marek Dietl.

Zauważył, że większą część przychodów z obrotu akcjami uzyskują biura i domy maklerskie, zaś na samą giełdę przypada między 10 a 30% przychodu. 

- Pragniemy zaapelować do pozostałych uczestników rynku, aby część dochodów z pierwszego dnia obrotu akcjami Allegro również przekazali na walkę z koronawirusem. Podzielmy się tym sukcesem polskiego rynku kapitałowego z całym społeczeństwem, a szczególnie z tymi, którzy zostali dotknięci pandemią - powiedział Prezes Marek Dietl.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GPW inwestuje w armeńską giełdę. Zawarto porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 15:08
Warszawska Giełda Papierów Wartościowych chce kupić większościowe udziały w giełdzie Armenii. GPW miałaby nabyć 65 procent udziałów tej giełdy. Poinformował o tym wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Allegro idzie na giełdę. To największy od dekady debiut

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 19:31
12 października do obrotu giełdowego na rynku podstawowym wprowadzone zostaną akcje Allegro, największego polskiego portalu aukcyjnego - poinformowała Giełda Papierów Wartościowych. Cenę akcji w IPO wyznaczono na 43 zł z przedziału 35-43 zł. Wartość oferty sięgnęła rekordowego poziomu 10,6 mld zł, a wycena spółki na giełdzie - przy cenie sprzedaży akcji w ofercie – przekracza 44 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największy debiut w historii polskiego rynku kapitałowego. Inwestorzy zaufali Allegro

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 18:43
Po bardzo udanym debiucie, Allegro jest największą spółką notowaną na warszawskim parkiecie - ocenił Piotr Borowski z zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Dodał, że spółka pozyskała ponad 900 mln zł kapitału.
rozwiń zwiń