X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ZPP: potrzebne są rozwiązania uszczelniające pobór ceł i podatków od towarów z chińskich e-sklepów

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 16:26
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców apeluje o uszczelnienie systemu ceł i podatków od towarów kupowanych w zagranicznych sklepach internetowych. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie Polaków zakupami między innymi na chińskich platformach sprzedażowych.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, Maxx-Studio

ZPP przedstawił szereg rekomendacji, które mają zapewnić uczciwą konkurencję na rynku e-commerce między polskimi i chińskimi sprzedawcami. Jedną z nich jest wprowadzenie systemu informatycznego służącego do opłacania ceł oraz zintegrowanie go ze sklepami internetowymi.


Posłuchaj
00:21 10680615_1.mp3 Piotr Palutkiewicz z Departamentu Prawa i Legislacji ZPP, mówi o uszczelnieniu systemu ceł i podatków od towarów kupowanych w zagranicznych sklepach internetowych. (IAR)

Jak powiedział Polskiemu Radiu Piotr Palutkiewicz z Departamentu Prawa i Legislacji ZPP, chodzi o to, by uniemożliwić zagranicznym sprzedawcom omijanie polskiego systemu podatkowego.

e-commerce-402822_1280 (1).jpg
Coraz więcej Polaków kupuje online. Pandemia napędza klientów

Wiceprezes ZPP Marcin Nowacki podkreślił, że chińskie przedsiębiorstwa z premedytacją wykorzystują luki w polskim i europejskim systemie podatkowym, co powoduje nieuczciwą konkurencję na rynku e-commerce.

Posłuchaj
00:29 10680615_2.mp3 Wiceprezes ZPP Marcin Nowacki, mówi o chińskich przedsiębiorstwach, które z premedytacją wykorzystują luki w polskim i europejskim systemie podatkowym. (IAR)

 

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców szacuje, że dzięki uszczelnieniu systemu podatków i ceł w obszarze e-commerce, Skarb Państwa może zyskać rocznie około dwóch miliardów złotych.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Ograniczali sklepom internetowym w Europie ustalanie własnych cen. Elektroniczni potentaci ukarani przez KE

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 15:32
111 milionów euro - tyle wynosi łączna kara, którą Komisja Europejska nałożyła na czterech producentów sprzętu elektronicznego za manipulowanie cenami w sklepach internetowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczne e-zakupy. Tylko w renomowanych sklepach internetowych

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 16:05
Podczas kupowania upominków w sieci trzeba zachować ostrożność, aby zminimalizować ryzyko kradzieży naszych danych. Na co zwracać uwagę podczas korzystania z e-sklepów – podpowiada ekspert ds. ochrony danych osobowych z ODO 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UOKiK sprawdzi ceny w tradycyjnych i wirtualnych sklepach

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 13:30
Podczas środowej prezentacji rządowej "tarczy antykryzysowej" premier Mateusz Morawiecki zapowiedział skontrolowanie nieuzasadnionego wzrostu cen. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zapowiedział kontrolę  różnego typu handlu. Chodzi o nieuczciwe podnoszenie cen produktów związanych z pandemią. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej Polaków kupuje online. Pandemia napędza klientów

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 19:04
- Mnóstwo osób w trakcie tej epidemii po raz pierwszy odkryło uroki zakupów przez internet. Te osoby prawdopodobnie już w internecie zostaną albo przynajmniej przeniosą tu znacznie więcej swojej aktywności - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Łysakowski, ekspert biznesu.
rozwiń zwiń