X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Największy debiut w historii polskiego rynku kapitałowego. Inwestorzy zaufali Allegro

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 18:43
Po bardzo udanym debiucie, Allegro jest największą spółką notowaną na warszawskim parkiecie - ocenił Piotr Borowski z zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Dodał, że spółka pozyskała ponad 900 mln zł kapitału.
Debiut Allegro na Giełdzie Papierów Wartościowych.
Debiut Allegro na Giełdzie Papierów Wartościowych.Foto: twitter/GPW

- To największy debiut w historii naszego rynku kapitałowego - podsumował Borowski.

Przypomniał, że wartość oferty wyniosła ponad 9 mld 182 mln zł. - Spółka pozyskała ponad 900 mln zł kapitału na rozwój, a na akcje zapisało się ponad 36 tys. inwestorów indywidualnych - podał.

allegro1200.jpg
Allegro idzie na giełdę. To największy od dekady debiut

Według Borowskiego, był to duży sukces, ponieważ spółka zaczęła przygotowania do debiutu jeszcze przed wybuchem pandemii, jednak nie zrezygnowała. - Kontynuowała te prace i z perspektywy czasu widać, że to była bardzo dobra decyzja. Inwestorzy zaufali spółce czego efektem jest udany debiut - ocenił.

W poniedziałek do obrotu trafiło 1,023 mld akcji platformy e-commerce Allegro.eu. Kurs otwarcia wyniósł 65 zł za akcje, na zamknięciu 70 zł.

Piotr Borowski dodał, że w tej chwili Allegro jest największą spółką notowana na GPW. W dniu debiutu Allegro, wycena spółki przekroczyła 66 mld zł, natomiast CD Project - ponad 36 mld zł, PGNiG - niespełna 30 mld zł, PKN Orlen - 19,12 mld zł.

Grupa Allegro prowadzi największą platformę handlową w Polsce, jaką jest Allegro.pl, oraz porównywarkę cenową w Polsce - Ceneo.pl i zatrudnia ponad 2.400 osób. Zysk Allegro w pierwszym półroczu br. wzrósł rok do roku do 289,7 mln zł z 195,7 mln zł. 

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Allegro jednym z najpopularniejszych serwisów e-handlu na świecie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 05:06
Serwis Allegro znalazł się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych platform handlu internetowego na świecie. Według dziennika "Rzeczpospolita" polski rynek e-handlu rozwija się od lat w dwucyfrowym tempie i wart jest już ponad 50 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Allegro pod lupą UOKiK. Chodzi o prowizje i wysokość opłat

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 12:34
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wszczął postępowanie wyjaśniające dotyczące praktyk Allegro. W ramach postępowania Urząd przyjrzy się m.in. zmianom w regulaminie dotyczącym pobierania prowizji od sprzedaży oraz opłatom pobieranym przez portal - poinformowano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Allegro idzie na giełdę. To największy od dekady debiut

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 19:31
12 października do obrotu giełdowego na rynku podstawowym wprowadzone zostaną akcje Allegro, największego polskiego portalu aukcyjnego - poinformowała Giełda Papierów Wartościowych. Cenę akcji w IPO wyznaczono na 43 zł z przedziału 35-43 zł. Wartość oferty sięgnęła rekordowego poziomu 10,6 mld zł, a wycena spółki na giełdzie - przy cenie sprzedaży akcji w ofercie – przekracza 44 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Allegro zadebiutowało na warszawskiej giełdzie. Gowin: to dobra wiadomość dla każdego z nas

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 10:23
Do obrotu giełdowego na rynku podstawowym wprowadzone zostały akcje Allegro. Kurs akcji spółki na otwarciu w debiucie na Giełdzie Papierów Wartościowych wzrósł o 51,2 proc., do 65 zł. To największe IPO w historii GPW.
rozwiń zwiń