X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Powstał projekt planu przeciwdziałania skutkom suszy. Zobacz, co zawiera

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 15:05
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zakończyło prace nad dokumentem będącym jednym z kluczowych elementów programu "Stop suszy!" W projekcie planu przeciwdziałania skutkom suszy opisane są działania, które pomogą zapobiec kryzysowi wodnemu w Polsce.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Krzysztof Woś wiceprezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie zaznacza, że w projekcie planu są między innymi inwestycje dotyczące małej retencji oraz te spełniające oczekiwania samorządów.


Posłuchaj
00:26 10667768_1.mp3 Krzysztof Woś wiceprezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie o projekcie planu przeciwdziała skutkom suszy. (IAR)

- Poza zadaniami inwestycyjnymi jest ten obszar pozainwestycyjny związany ze szkoleniami, z uświadamianiem społeczeństwa, czym jest susza - mówi Krzysztof Woś.

W projekcie planu są zapisane działania, z których mogą korzystać także przedsiębiorcy. Doktor Małgorzata Stolarska, kierownik naukowa programu "Stop suszy!" zwraca uwagę na to, że przedsiębiorców dotyczy na przykład zapis o tym, by propagować oszczędne systemy produkcji.

Dodaje, że przedsiębiorcy mogą zamykać obiegi wody, by było jak najmniej strat, a także wdrażać rozwiązania retencjonujące wodę.

SUSZA1200.jpg
Świat czeka susza? "To właściwie nieuniknione"

- Już wiele przedsiębiorstw podjęło takie działania, by ich wizytówką była umiejętność gospodarowania wodą - mówi kierownika naukowy "Stop suszy!".

Projekt trafi teraz do konsultacji międzyresortowych.

Posłuchaj
00:26 10667768_2.mp3 Doktor Małgorzata Stolarska, kierownik naukowy programu "Stop suszy!" mówi o propagowaniu oszczędnego systemu produkcji. (IAR)

W Polsce na jednego mieszkańca przypada średnio 1500 metrów sześciennych wody na rok. W czasie suszy współczynnik ten wynosi 1000 metrów sześciennych. W innych krajach na jednego mieszkańca przypada 4500 metrów sześciennych wody rocznie.

IAR, PR24, akg

Zobacz więcej na temat: susza woda klimat kryzys
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Retencja wody w miastach. Trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 13:30
Do 28 sierpnia trwa nabór wniosków w konkursie na dofinansowanie projektów zwiększających ilość retencjonowanej wody na terenach miejskich. To już piąty nabór na zagospodarowanie wód opadowych. Wartość programu sięga 60 mln zł  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny krok w walce z suszą. Jest projekt ustawy dotyczącej małej retencji

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 11:20
Uproszczenie oraz przyspieszenie prac przygotowawczych związanych z retencją, mających na celu ograniczenie skutków suszy w Polsce, znalazły się w założeniach projektu ustawy, który trafił do konsultacji publicznych.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deszczówka się opłaca. Mała retencja może obniżyć opłaty nawet dziesięciokrotnie

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 10:30
Opłata za działkę może być nawet dziesięciokrotnie mniejsza, jeśli jej właściciel będzie gromadził deszczówkę – mówi prezes Wód Polskich Przemysław Daca o projektowanych przepisach. Dodał, że dlatego opłaty za retencję mogą wahać się od 25 zł do 255 zł rocznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat czeka susza? "To właściwie nieuniknione"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 12:37
Do 2050 roku blisko połowa ludzkości pozostanie bez wody pitnej - wynika z raportu "Raport United in Science". Pandemia zatrzymała nasze życie, ale nie powstrzymała globalnego wzrostu temperatur i podnoszenia się poziomu mórz i oceanów.
rozwiń zwiń