X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Soboń: wszyscy pracownicy górnictwa będą mogli spokojnie dokończyć pracę w swoim zawodzie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 17:25
Przystępujemy do prac nad dużą umową społeczną, która gwarantuje zgodę na transformację polskiego górnictwa i polskiej energetyki, co jest możliwe przy zgodzie Komisji Europejskiej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, komentując podpisane w zeszłym tygodniu porozumienie z górniczymi związkami, które zakończyło spór o kształt reformy górnictwa. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Przypomnijmy, że w treści sygnowanego dokumentu rząd zobowiązuje się między innymi do wystąpienia do Komisji Europejskiej o zgodę na pomoc publiczną, w szczególności finansowanie bieżącej produkcji, celem zapewnienia stabilności funkcjonowania spółek górnictwa węgla kamiennego podczas stopniowej do 2049 roku likwidacji branży górniczej.

Posłuchaj
05:11 PR1_MPLS 2020_09_30-16-35-57.mp3 W Programie 1 Polskiego Radia wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń - mówił o podpisanym niedawno porozumieniu rząd-górnicy. (PR1/Błażej Prośniewski)

- Gwarancje pracy pod ziemią (dla górników - red.) są absolutnie realne, jeżeli spojrzymy na liczbę osób, które będą wychodziły z górnictwa każdego roku i system przesuwania pracowników do innych zakładów górniczych - mówił o podpisanym z przedstawicielami branży górniczej porozumieniu Artur Soboń w radiowej Jedynce.

- Wszyscy pracownicy górnictwa będą mogli spokojnie dokończyć pracę w swoim zawodzie - zapewniał wiceminister aktywów państwowych.

górnictwo free 1200.jpg
Ostatnia kopalnia będzie zamknięta w 2049 roku. Porozumienie ws. transformacji górnictwa podpisane

Pytany o miejsca pracy na Śląsku poza górnictwem - Soboń odparł, że tereny pogórnicze czeka transformacja, na którą zostaną przeznaczone środki m.in. z funduszu odbudowy, w ramach specjalnych stref ekonomicznych, czy z polityki spójności.


Jak powiedział gość radiowej Jedynki - jednak bez zgody KE na polski plan stopniowej likwidacji górnictwa transformacja tego sektora gospodarki będzie znacznie trudniejsza.

Program 1 Polskiego Radia, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ostatnia kopalnia będzie zamknięta w 2049 roku. Porozumienie ws. transformacji górnictwa podpisane

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 15:00
Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy i delegacja rządowa podpisały porozumienie - poinformował przewodniczący zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarności" Dominik Kolorz. Zakłada ono długofalowy model transformacji polskiego górnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kopalnie węgla kamiennego zostaną zamknięte do 2049 r. Grzegorz Puda: to historyczne porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 10:00
- W ramach programu dla Śląska prowadzone są działania, których celem jest przywrócenie miejsc pracy - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Puda (PiS), wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Z inicjatywy premiera powołany będzie pełnomocnik ds. transformacji obszarów pogórniczych - dodał. O porozumieniu z górnikami, zakładającym zamknięcie kopalń do 2049 roku, rozmawiali goście "Śniadania w Trójce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Soboń: porozumienie rządu z górnikami to dopiero początek drogi

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 09:16
Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń mówi "Rzeczpospolitej", że porozumienie między rządem a górnikami jest na razie jedynie początkiem całego procesu transformacji górnictwa, który ma potrwać kilkadziesiąt lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki jest długofalowy model transformacji polskiego górnictwa?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 13:17
Ostatnia polska kopalnia zostanie zamknięta w 2049 roku – takie są założenia porozumienia podpisanego między stroną rządową a górniczymi związkowcami. 
rozwiń zwiń