X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Raport BGK: spadki dochodów samorządów z powodu COVID-19 były mniejsze, niż się spodziewały

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 17:30
-Na początku epidemii COVID-19 samorządy oceniały, że z tego powodu stracą od 15 do 20 proc. wpływów z podatków CIT i PIT. Dziś ze specjalnego badania BGK o samorządach wynika, że ta strata była zbliżona do 2-3 procent - powiedział Mateusz Walewski, główny ekonomista BGK w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: BGK

Gość audycji przypomniał, że choć straty z powodu zawieszenia gospodarki były mniejsze, niż się spodziewano, to problemem samorządów były wydatki bieżące spowodowane zapobieganiem pandemii. W skali całego kraju kosztowało to polskie samorządy aż 3-4 mld złotych.

Matusz Walewski podkreślił, że samorządy chcą z tego powodu poczynić pewne oszczędności inwestycyjne np. na transport, choć z różnych tarcz pomocowych zostały zasilone sumą 6 mld złotych. Dlatego apelował, aby nie rezygnowały z projektów własnych inwestycji, ponieważ ich działania są częścią ogólnopolskiego programu inwestycji publicznych, których spinającą klamrą będzie Krajowy Plan Odbudowy. BGK chce nadal wspierać samorządy poprzez udzielnie im różnego typu kredytów. Udział w projektach PPP, emisji obligacji i innych formach pomocy przewidzianych w zakresie obowiązków banku. 


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadziła Justyna Golonko.


Posłuchaj
04:39 Mateusz Walewski ekonomista BGK gościem "Ekspresu Gospodarczego" (J. Golonko PR1) Mateusz Walewski ekonomista BGK gościem "Ekspresu Gospodarczego" (J. Golonko PR1)

 

PR1/PR24/Justyna Golonko/sw  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: wyjście z kryzysu zależy od małych, średnich i dużych inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 17:43
Wyjście z kryzu spowodowanego pandemią koronawirusa zależy również od inwestycji lokalnych - mówił w Mrągowie (woj. warmińsko-mazurskie) premier Mateusz Morawiecki. Zależy mu, aby te stały się kołem zamachowym polskiej gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: budżet Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostanie podwojony do 12 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 16:07
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że budżet Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostanie podwojony i osiągnie poziom 12 miliardów złotych. Ma to na celu zwiększenie wsparcia dla samorządów, które korzystają z funduszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BGK rozszerza wsparcie dla rolników. Nowe warunki gwarancji spłaty kredytów

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 14:17
Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował o objęciu gwarancjami i zabezpieczeniami niektórych kredytów dla rolników. Według banku, to rozszerzenie wsparcia dla rolników i przetwórców rolno-spożywczych w ramach walki z efektami pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: obecny dług budżetu jest oczywisty, musimy dbać żeby nie trzeba było znowu zamrażać gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 13:20
Zadłużenie budżetu wobec sytuacji pandemii było niezbędne. Teraz firmy intensywnie wracają do swojej normalnej działalności, ale musimy mieć na uwadze, że druga fala pandemii przed nami i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa grozi pogorszeniem stanu gospodarki oraz większym od spodziewanego spadkiem PKB - mówili w audycji "Rządy Pieniądza", która odbyła się na III Forum Wizja Rozwoju w Gdyni: Łukasz Kozłowski – Federacja Przedsiębiorców Polskich oraz dr Ernest Pytlarczyk – główny ekonomista banku Pekao SA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa ulga, uproszczone zasady. Rząd szykuje pakiet rozwiązań dla inwestorów strategicznych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 10:15
- Chcemy, by jesienią rząd procedował nad rozwiązaniami wzmacniającymi nowe inwestycje oraz reinwestowanie w Polsce - poinformowała wicepremier Jadwiga Emilewicz. Dodała, że ma zostać stworzony m.in. status inwestora strategicznego.
rozwiń zwiń