X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pomoc dla lotnisk, które ucierpiały przez pandemię. Zgoda KE na polskie wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 14:50
Komisja Europejska zatwierdziła opiewający na 32 mln euro polski program na rekompensaty dla portów lotniczych za poniesione przez nie straty wynikające z pandemii koronawirusa.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

Urzędnicy w Brukseli uznali, że przygotowany przez władze w Warszawie program w wysokości 142 mln zł jest zgodny z unijnymi zasadami pomocy państwa.

Duże straty operatorów lotnisk

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, 15 marca rząd zakazał wykonywania wszelkich międzynarodowych i krajowych przewozów pasażerskich na polskich lotniskach.

Ograniczenia lotów były stopniowo znoszone od 1 czerwca, ale niektóre ostrzeżenia dotyczące podróży, zakazy lotów i środki restrykcyjne obowiązywały do końca czerwca.

samolot 1200 shutterstock.jpg
Znamy nowe rozporządzenie rządu dotyczące zakazu lotów

Skutkowało to dużymi stratami dla operatorów polskich portów lotniczych. W ramach zatwierdzonego przez KE programu polskie władze będą rekompensowały portom lotniczym straty w dochodach poniesione w okresie pomiędzy 15 marca a 30 czerwca, które nastąpiły w wyniku restrykcji dotyczących międzynarodowych i krajowych przewozów pasażerskich.

Wsparcie ma mieć formę dotacji bezpośrednich. W program wbudowano bezpiecznik, tak aby całe wsparcie przekraczające rzeczywiste szkody otrzymane przez beneficjentów musiało być zwrócone do budżetu.

KE uznała, że w związku z tym wykluczono ryzyko, iż pomoc państwa przewyższy straty. "Komisja ustaliła, że zgłoszony przez Polskę program zapewni odszkodowanie za szkody bezpośrednio związane z wybuchem koronawirusa. Stwierdziła również, że środek jest proporcjonalny, ponieważ odszkodowanie nie przekracza kwoty niezbędnej do naprawienia szkody" - podkreślono w komunikacie.


Posłuchaj
00:41 10655544_1.mp3 KE zatwierdziła polski program wsparcia dla lotnisk w związku ze stratami poniesionymi podczas pandemii. IAR/Beata Płomecka/Bruksela.

Z danych Związku Regionalnych Portów Lotniczych wynika, że z trzynastu takich portów w pierwszej połowie br. skorzystało o 64 proc. mniej pasażerów niż przed rokiem.

Totalne załamanie przewozów odnotowano w drugim kwartale 2020 roku. W tym czasie na trzynastu lotniskach regionalnych obsłużono zaledwie 80 tys. podróżnych, to jest aż o 7,99 mln mniej (o 99 proc.) w porównaniu z drugim kwartałem 2019 roku.

IAR/PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

31 państw na nowej liście krajów z zakazem lotów do Polski. Znajdzie się też na niej Francja

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 18:30
Lista krajów objętych zakazem lotów do Polski będzie krótsza o 14 państw. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że z listy znikną miedzy innymi: Albania, Malta, Rumunia i Indie. W najbliższą środę zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz lotów do Francji zniesiony. Potrzebny będzie jednak ujemny test na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 09:33
Jak wynika z informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zakaz połączeń lotniczych do Francji został zniesiony. Ma to związek z wprowadzeniem przez Francuzów regulacji zakładających, że do samolotów będą wpuszczane wyłącznie osoby z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe rozporządzenie ws. zakazu lotów. Sprawdź, do których państw nie będzie rejsów

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 13:00
Od 30 września mają wrócić połączenia lotnicze do całej strefy Schengen, w tym do Hiszpanii - poinformował w piątek resort infrastruktury. Dotyczy to także Francji i Hiszpanii. Nadal jednak nie będzie można realizować rejsów do kilkudziesięciu innych krajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy nowe rozporządzenie rządu dotyczące zakazu lotów

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 22:16
Rząd przyjął nowe rozporządzenie dotyczące zakazu lotów. Zacznie ono obowiązywać od 30 września. Na liście znalazło się 29 krajów, w tym Indie, Izrael i Stany Zjednoczone. Jak mówi wiceminister infrastruktury Marcin Horała, od środy będzie można latać po całej Unii Europejskiej, strefie Schengen i Europejskim Obszarze Gospodarczym. Zakaz nie dotyczy także Ukrainy.
rozwiń zwiń