X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przekop Mierzei Wiślanej. Gróbarczyk: przechodzimy do kolejnego etapu budowy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 13:07
- Zamykamy pewien etap budowy przekopu Mierzei Wiślanej, przechodzimy do kolejnego - powiedział w sobotę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w miejscu przekopu na Mierzei Wiślanej.
Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk podczas wmurowania kamienia węgielnego na terenie budowy przekopu Mierzei Wiślanej.
Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk podczas wmurowania kamienia węgielnego na terenie budowy przekopu Mierzei Wiślanej. Foto: PAP/Adam Warżawa

Minister wziął udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego w ławie fundamentowej podpory mostu północnego na przekopie Mierzei Wiślanej.

PAP Mierzeja Wiślana przekop 1200.jpg
"Ta inwestycja jest w interesie Polski, nie Rosji". Jastrzębowski o przekopie Mierzei Wiślanej

- Przed nami bardzo ważny moment. To ostateczne zalanie drugiego przyczółka drogowego, czyli zamknięcie pewnego etapu w zakresie realizacji budowy, przejście do kolejnego. Myślę, że zamknięcie też pewnego etapu mentalnego, dyskusji, dyskursu, co z Mierzeją, jak to będzie wyglądało, czy będzie kanał żeglugowy - mówił minister.

Mierzeja Wiślana PAP marcin gadomski.jpg
GDOŚ: pozytywna decyzja środowiskowa ws. przekopu Mierzei Wiślanej utrzymana w mocy

Dodał, że sobotnia uroczystość zalania kamienia węgielnego, podpisanie aktu erekcyjnego, to bardzo ważny moment, który "rozpoczyna kierunek zakończenia tej realizacji".


Posłuchaj
00:24 10650252_1.mp3 Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk o kolejnym etapie budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną. (IAR)

- On oczywiście nie nastąpi tak szybko, jak byśmy chcieli, ale w związku z tym, że te prace idą bardzo dobrze, jesteśmy zgodnie z terminem, jesteśmy zgodnie z harmonogramem. To napawa nas ogromnym optymizmem - oświadczył minister.

Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do inwestycji, która - jak podkreślił - będzie miała ogromne znaczenie w świetle budowy nowej drogi wodnej, nowego dostępu do Zalewu Wiślanego.

IAR/PAP, PR24, akg

Czytaj także

Rosyjska dezinformacja ws. Mierzei Wiślanej. Żaryn: chodzi o blokowanie rozwoju gospodarczego Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 14:08
"Realizowana przez polski rząd budowa kanału żeglownego przez Mierzeję Wiślaną od początku budzi opór Rosji, wraz z postępem prac rośnie aktywność rosyjskich ośrodków propagandowych" - napisał rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uruchomiona procedura nie dotyczy przekopu Mierzei Wiślanej". Rzecznik KE ws. prac nad Bałtykiem

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 14:44
- Komisja Europejska nie prowadzi procedury o naruszenie prawa UE w związku z projektem przekopu Mierzei Wiślanej, tylko w związku z nieprzestrzeganiem przez Polskę przepisów dotyczących oceny oddziaływania na środowisko - poinformowała w piątek rzecznik KE Vivian Loonela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ta inwestycja jest w interesie Polski, nie Rosji". Jastrzębowski o przekopie Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 16:25
- Przekop Mierzi Wiślanej ma nam zapewnić swobodną żeglugę i odblokowanie co najmniej jednego portu. To jest w interesie Polski, w interesie Rosji jest coś innego - mówił o sprawie przekopu Mierzei Wiślanej publicysta Sławomir Jastrzębowski. W dyskusji udział wzięli również Wojciech Reszczyński, publicysta oraz Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDOŚ: pozytywna decyzja środowiskowa ws. przekopu Mierzei Wiślanej utrzymana w mocy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 17:24
Pozytywna decyzja środowiskowa dotycząca budowy nowej drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym została utrzymana w mocy - podała we wtorek w komunikacie Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Rozpatrywała ona odwołania samorządu woj. pomorskiego oraz organizacji ekologicznych.
rozwiń zwiń