X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dotacje i preferencyjne pożyczki. Zobacz, jak je otrzymać w nowej odsłonie programu "Energia Plus"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 11:20
Pierwszego października ruszy kolejny nabór w programie "Energia Plus", którego celem jest zmniejszanie negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw na środowisko. Do rozdysponowania będzie 1,3 mld zł; głównie w pożyczkach.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyjaśnił, że na przedsiębiorców czekają dotacje z budżetem prawie 50 mln zł (przy uwzględnieniu technologii ORC – Organiczny Cykl Rankine'a) oraz pożyczki preferencyjne i na zasadach rynkowych, na które zarezerwowano ponad 1,2 mld zł.

energetyka free1200.jpg
Minister klimatu: musimy pogodzić wymogi ekonomii i ekologii w transformacji energetyki

Dodano, że minimalna wysokość kwoty pożyczki została zmniejszona z 1 mln zł do 0,5 mln zł. Przyjęto też niższe oprocentowanie (tj. WIBOR 3m + 50 pkt nie mniej niż 1,5 proc. zamiast 2 proc.).

Wprowadzono również możliwość umorzenia dla wszystkich rodzajów przedsięwzięć do 10 proc., lecz nie więcej niż 1 mln zł. W nowym naborze rozszerzono rodzaje przedsięwzięć o nowe źródła energii, w tym instalacje na paliwa niskoemisyjne gazowe, mieszanki gazów, gaz syntetyczny lub wodór.

Dodatkowo wnioskodawcy będą mieli możliwość składania wniosków tylko w formie elektronicznej, bez konieczności przesyłania wersji papierowej.​

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Własna produkcja prądu coraz popularniejsza. Są jeszcze dotacje. Zobacz, jak je zdobyć

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 16:50
W ciągu roku w ramach programu "Mój Prąd" ponad 131 tys. wnioskodawców wystąpiło o 651 mln zł, do wykorzystania pozostaje jeszcze 349 mln zł - poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister klimatu: musimy pogodzić wymogi ekonomii i ekologii w transformacji energetyki

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 17:30
Pod względem przyrostu mocy z indywidualnych instalacji fotowoltaicznych Polska jest w czołówce świata i Europy. Bo Polacy masowo je instalują, co jest efektem programów "Mój prąd" i "Czyste powietrze" - powiedział Michał Kurtyka minister klimatu w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie pozycja Polski na rynku energii odnawialnej. Rząd stawia m.in. na energetykę wiatrową i biogaz

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 14:22
Polska staje się coraz bardziej znaczącym graczem na rynku energii odnawialnej. Przewodzi inicjatywom rozwijającym energetykę wiatrową, stawia na wykorzystanie biogazu i energetykę wiatrową. W ciągu 20 lat chce zbudować zeroemisyjny system energetyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotowoltaika jest "wschodzącą gwiazdą", ale rząd szykuje też ułatwienia dla energetyki wiatrowej

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 11:51
Rząd wspiera ekoenergię - pracuje nad rozwiązaniami dotyczącymi pozyskiwania energii wiatrowej, jednocześnie rośnie liczba prosumentów.
rozwiń zwiń