X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Szlak kolejowy Rail Baltica za 6 lat. Jest deklaracja Polski i Litwy

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 19:37
Ministrowie Polski i Litwy Andrzej Adamczyk oraz Jarosław Narkiewicz zadeklarowali w Wilnie, że ukończenie budowy szlaku Rail Baltica nastąpi w 2026 roku.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i minister transportu i komunikacji Litwy Jarosław Narkiewicz podpisują memorandum o współpracy w ramach projektu Rail Baltica.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i minister transportu i komunikacji Litwy Jarosław Narkiewicz podpisują memorandum o współpracy w ramach projektu Rail Baltica. Foto: twitter/aadamczyk

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk złożył wizytę w Wilnie, gdzie spotkał się z ministrem transportu i komunikacji Litwy Jarosławem Narkiewiczem. W środę minister Narkiewicz przebywał na Suwalszczyźnie, gdzie oglądał budowę odcinka drogi Via Baltica z Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku.

W Wilnie ministrowie zadeklarowali, że zakończenie budowy szlaku Rail Baltica nastąpi w 2026 roku. Ministrowie wizytowali budowane po stronie litewskiej w ramach projektu Rail Baltica kolejowe mosty i wiadukty.

- Jestem przekonany, że Rail Baltica jako pierwszy z prawdziwego zdarzenia szlak kolejowy łączący nasze kraje, będzie świetnym impulsem rozwojowym, także w dobie odbudowy gospodarczej po pandemii COVID-19. To niezwykle istotna inwestycja dla rozwoju transportu pasażerskiego, jak i również towarowego w północno-wschodniej części Europy - powiedział minister Andrzej Adamczyk.

DROGA BUDOWA.jpg
Minister infrastruktury: trasa S61 Polska-Litwa będzie gotowa w 2023 roku

Rail Baltica to transeuropejski korytarz, który w przyszłości połączy Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię. Jest jednym z priorytetowych projektów UE. W Polsce prowadzona jest obecnie modernizacja ok. 350-kilometrowego odcinka linii kolejowej E75. To jedna z najważniejszych krajowych inwestycji kolejowych.

Ja poinformowało ministerstwo infrastruktury, rezultatem spotkań było także podpisanie w Wilnie listu intencyjnego w sprawie współpracy w zakresie poprawy infrastruktury drogowej w przygranicznych regionach obu państw.

Minister Adamczyk podkreślił, że infrastruktura transportowa musi służyć lokalnym społecznościom, a na obszarach przygranicznych w praktyczny sposób łączyć narody.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec "bałtyckiej bańki podróżniczej"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 09:21
W nocy z piątku na sobotę przestała istnieć tzw. bałtycka bańka podróżnicza. Łotwa wprowadzi wymóg czternastodniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z Estonii. Z kolei od przyszłego tygodnia Litwa i Estonia luzują obostrzenia dotyczące kwarantanny. Dotyczą one również Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polacy w świecie". Polsko-litewskie konsultacje międzyrządowe

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 07:39
W Wilnie po raz pierwszy w najnowszej historii Polski i Litwy odbyły się polsko-litewskie konsultacje międzyrządowe. Wziął w nich udział premier Mateusz Morawiecki, a towarzyszyli mu wicepremierzy i ministrowie. Po przewodnictwem premierów Polski i Litwy dyskutowano między innymi o sytuacji na Białorusi oraz o mniejszościach narodowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister infrastruktury: trasa S61 Polska-Litwa będzie gotowa w 2023 roku

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 14:00
Wspólne inwestycje oraz współpraca transgraniczna - to najważniejsze tematy spotkania ministrów do spraw transportu Polski i Litwy. Andrzej Adamczyk oraz Jarosław Narkiewicz wizytowali także budowę odcinka drogi S61.
rozwiń zwiń