X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Niemcy: budżet 2021 z rekordowym zadłużeniem

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 15:10
- Rząd Niemiec zatwierdził projekt budżetu na przyszły rok, przedstawiony przez ministra finansów Olafa Scholza. Projekt przewiduje limit zadłużenie netto w wysokości 96,2 mld euro (112,43 mld dolarów) na sfinansowanie dalszych działań w celu rozwiązania kryzysu koronawirusowego - informuje Reuters.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Rolf G Wackenberg/ Shutterstock

Jest to drugi co do wielkości limit nowego zadłużenia netto w największej gospodarce Europy od zakończenia II wojny światowej i pojawia się po tym, gdy rząd Niemiec zaciągnął już w tym roku rekordowo wysokie pożyczki w łącznej wysokości około 218 mld euro.

- Budżet podkreśla determinację Scholza, by odsunąć Niemcy od swojego dawnego wizerunku mistrza Europy w zakresie oszczędności i zabezpieczyć nową rolę Berlina jako głównego dawcy środków w walce strefy euro o wyjście z szoku koronawirusowego - zaznaczyła agencja.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W planowanym budżecie Niemiec znów może zabraknąć pieniędzy na Bundeswehrę

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 15:52
Wydatki na lata 2020-2023 planowane przez ministerstwo finansów RFN są znacznie niższe niż oczekuje resort obrony. Zagrożona jest nie tylko realizacja zobowiązań sojuszniczych, ale też projektu przemysłu zbrojeniowego. Rośnie ryzyko eskalacji politycznego konfliktu z USA.
rozwiń zwiń