X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Emilewicz: przewidywania dotyczące odbicia po kryzysie napawają optymizmem

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 13:30
Przyszły rok powinien być okresem zdecydowanego przyspieszenia i mam nadzieję, że w 2022 r. wrócimy do sytuacji z końca 2019 r. - mówiła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podczas dyskusji na kongresie Impact'20 Connected Edition.
Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podczas dyskusji na kongresie Impact20 Connected Edition.
Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podczas dyskusji na kongresie Impact'20 Connected Edition.Foto: PAP/Tomasz Gzell

Jak podkreślała, choć sytuacja jest ciągle nieprzewidywalna, a perspektywy na skuteczną terapię koronawirusa odsuwają się, to przewidywania dotyczące odbicia po kryzysie napawają optymizmem. Zaznaczyła, że kluczowe będzie skuteczne wykorzystanie środków unijnych na odbudowę gospodarki.

gospodarka pkb wykresy 1200 glow-1Glow ImagesEast News.jpg
Emilewicz: Polska jest dziś jednym z tych państw, które notują najpłytszą recesję

- Chcielibyśmy powiedzieć, że wrócimy do status quo z końca 2019 r. w 2022 r., że ten przyszły rok powinien być rokiem zdecydowanego przyspieszenia - powiedziała.

W jej ocenie, w wyniku pandemii dochodzi do zmiany myślenia o procesach globalizacyjnych, na czym mogą skorzystać środkowoeuropejskie gospodarki.

- Chcemy, aby baza produkcyjna była bliżej rynków zbytu - wskazała.
Zwróciła także uwagę, że pod niektórymi względami gospodarki naszego regionu są bardzo nowoczesne i mają dobrą bazę np. specjalistów IT i ICT.

Jak mówiła, choć cyfryzacja i digitalizacja administracji i gospodarki nadal jest wyzwaniem, to w ostatnim czasie nastąpił duży skok w tym obszarze.

- Pewien obszar aktywności gospodarczej bardzo szybko przeszedł w domenę cyfrową. Bon turystyczny jest dostępny tylko w wersji cyfrowej - to nie było kwestionowane - zauważyła. Jak dodała, dzięki wprowadzeniu bonu, kilkadziesiąt tysięcy najmniejszych podmiotów gospodarczych w sektorze turystycznym, które nie korzystały z bankowości elektronicznej, zaczęły to robić.

fabryka free 663.jpg
"Okazał się znacznie niższy, niż prognozował rynek". Minister rozwoju o spadku PKB

Także Zbigniew Jagiełło z PKO BP podkreślał, że sektor bankowy - który w jego ocenie jest w Polsce "wybitnie nowoczesny" - odgrywa dużą rolę, jeśli chodzi o dostęp do cyfrowych usług. Zauważył, że od 2016 r. gdy umożliwiono składanie wniosków o 500 plus poprzez banki, liczba usług publicznych dostępnych w ten sposób gwałtownie wzrosła. Jak zauważył, największe banki w Polsce stoją wobec wyboru: "cyfryzuj albo zgiń".

Jak wskazywał uczestniczący w dyskusji Bartosz Ciołkowski z Mastercard także np. korzystanie z płatności elektronicznych - choć spadło w porównaniu do najwyższych poziomów z okresu lockdownu - to nadal utrzymuje się na poziomie istotnie wyższym niż przed pandemią.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Okazał się znacznie niższy, niż prognozował rynek". Minister rozwoju o spadku PKB

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 14:25
- To dane, które zaskoczyły nas pozytywnie i dobrze wróżą na II połowę roku, najtrudniejszego od początku transformacji ustrojowej - oceniła wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, komentując informację GUS-u o spadku PKB Polski za II kwartał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd przygotowuje Krajowy Plan Odbudowy po koronawirusie. W grze miliardy euro

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 13:26
Jeszcze we wrześniu rząd ma przyjąć założenia Krajowego Planu Odbudowy, umożliwiającego korzystanie ze środków unijnego Funduszu Odbudowy. Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, oceniła, że w przyszłym roku Polska będzie gotowa do absorpcji pieniędzy z tego funduszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emilewicz: Polska jest dziś jednym z tych państw, które notują najpłytszą recesję

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 16:22
- Ten rok to nie jest czas na oszczędzanie - mówiła we wtorek na Forum Ekonomicznym wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Wskazała, że nadmierna fetyszyzacja długu czy skąpstwo minionych 10 lat, mogłoby doprowadzić do konsekwencji, z którymi znacznie trudniej byłoby się mierzyć.
rozwiń zwiń