X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tarcza antykryzysowa dla turystyki z podpisem prezydenta. Zobacz, jakie wprowadza rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 18:22
Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. drugą tarczę antykryzysową dla turystyki. Ustawa reguluje m.in. kwestię zwrotów pieniędzy za opłacone i nieodbyte z powodu koronawirusa wycieczki.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Podpisana przez prezydenta nowela ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw wprowadza kilka rozwiązań, które mają pomóc branży turystycznej w dobie koronawirusa.

Sejm PAP-1200.jpg
Tarcza turystyczna przejęta przez Sejm. Zobacz, jak możesz odzyskać pieniądze za odwołaną wycieczkę

Jednym z nich jest Turystyczny Fundusz Zwrotów, który będzie zwracał turystom pieniądze za odwołaną wycieczkę. Nowe przepisy tworzą również Turystyczny Fundusz Pomocowy, który ma zabezpieczać biura turystyczne w przyszłości. Chodzi np. o taką sytuację, jak miała miejsce w przypadku koronawirusa.

Nowelizacja wprowadza także postojowe i zwolnienie ze składek ZUS dla przewoźników autokarowych, osób prowadzących działalność kulturalną i artystyczną, gestorów bazy hotelowej czy agentów turystycznych. 

PAP, PR24,akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przez pandemię światowa turystyka straci nawet 420 mld euro. W Europie najwięcej kraje z południa

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 12:15
Koronawirus szczególnie mocno uderza w turystykę. Według ekspertów cała branża na świecie może stracić na zamrożeniu podróży od 280 do 420 mld euro, najbardziej poszkodowane w Europie, pod względem liczby utraconych turystów z zagranicy, będą kraje południa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt tarczy 2.0 dla turystyki w Sejmie. Poszkodowani podróżni mogą liczyć na zwrot pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 13:29
Podróżni, którym nie udało się wziąć udziału w imprezie turystycznej z powodu epidemii koronawirusa, otrzymają pieniądze od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – wynika z poselskiego projektu ustawy, który wpłynął właśnie do Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile osób skorzystało z Polskiego Bonu Turystycznego? Resort podał dane po pierwszym miesiącu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 09:10
W ciągu pierwszego miesiąca trwania programu Polski Bon Turystyczny Polacy pobrali 886 tys. bonów na kwotę 759 mln zł. Do programu zapisało się już ok. 20 tys. podmiotów turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza turystyczna przejęta przez Sejm. Zobacz, jak możesz odzyskać pieniądze za odwołaną wycieczkę

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 10:00
Parlament zakończył prace nad nowelizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta. Tarcza turystyczna z pomocą dla branży turystycznej ma zacząć działać niebawem.
rozwiń zwiń