X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bank Anglii: prognozy dla brytyjskiej gospodarki "pozostają wyjątkowo niepewne"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 15:20
Zgodnie z oczekiwaniami rynku, angielski Komitet Polityki Monetarnej (MPC) jednomyślnie podjął decyzję o pozostawieniu głównej stopy procentowej na rekordowo niskim poziomie 0,1 proc. oraz wartości programu skupu obligacji na poziomie 745 mld funtów.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Jak poinformowano po posiedzeniu MPC, w opublikowanej w sierpniu prognozie założono, że bezpośredni wpływ epidemii koronawirusa na gospodarkę będzie stopniowo się zmniejszał, a także, że zawarte zostanie porozumienie z Unią Europejską na temat przyszłych relacji.

Wielka Brytania 1200.jpg
Pogarsza się sytuacja epidemiczna na Wyspach. "Za bardzo się rozluźniliśmy"

Niepewność i ryzyko

W oparciu o te założenia, prognozowano dalsze ożywienie brytyjskiej gospodarki po załamaniu spowodowanym epidemią, choć zaznaczono też, że to ożywienie może być rozciągnięte w czasie. Wskazano, że oba te założenia są obecnie bardziej niepewne niż w momencie prognozy, w związku z czym perspektywy dla brytyjskiej gospodarki "pozostają wyjątkowo niepewne".

- Ostatnie dane dotyczące gospodarki krajowej są nieco silniejsze, niż Komitet oczekiwał w czasie sporządzania sierpniowej prognozy, choć ze względu na ryzyka nie jest jasne, na ile mogą one być wskazówką na temat tego, jak gospodarka będzie dalej się rozwijać.

covid turysty east news 1200.jpg
Niepokojące dane z Wielkiej Brytanii. Największy wzrost zakażeń koronawirusem od maja

Ostatnie wzrosty liczby przypadków COVID-19 w niektórych częściach świata, w tym w Wielkiej Brytanii, mają potencjał do dalszego obciążania aktywności gospodarczej, aczkolwiek prawdopodobnie na mniejszą skalę niż na początku roku - czytamy w komunikacie banku centralnego.

Inflacja na niskim poziomie

- Komitet nadal będzie uważnie śledził sytuację i jest gotów dostosować politykę monetarną zgodnie ze swoimi kompetencjami. MPC będzie na bieżąco weryfikować zakres działań, które można podjąć, aby zrealizować jej cele. Komitet nie zamierza zaostrzać polityki monetarnej, dopóki nie pojawią się wyraźne dowody na to, że poczyniono znaczne postępy w eliminowaniu wolnych mocy produkcyjnych i trwałym osiąganiu celu inflacyjnego w wysokości 2 proc. - zapewniono.

Osiągnięcia tego celu inflacyjnego BoE nie spodziewa się przed początkiem 2021 r. Obecnie inflacja w Wielkiej Brytanii wynosi 0,2 proc., co oznacza, że jest na najniższym poziomie od pięciu lat.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Przełom w leczeniu COVID-19? Deksametazon niezwykle skuteczny w zwalczaniu wirusa

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 17:44
Światowa Organizacja Zdrowia zmienia wytyczne dotyczące leczenia osób chorych na COVID-19. To rezultat obiecujących wyników badań brytyjskich naukowców. Eksperci z uniwersytetu w Oksfordzie ustalili, że tani, sterydowy lek deksametazon może wyleczyć część ciężko chorych pacjentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjczycy wprowadzili kwarantannę dla turystów z Hiszpanii. Madryt zabiega o zmianę decyzji

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 16:50
- Hiszpański rząd stara się przekonać władze Wielkiej Brytanii, by podróżni przybywający z Balearów i Wysp Kanaryjskich nie byli objęci obowiązkiem poddania się kwarantannie w związku z pandemią - powiedziała w niedzielę szefowa MSZ Arancha Gonzalez Laya.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepokojące dane z Wielkiej Brytanii. Największy wzrost zakażeń koronawirusem od maja

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 20:20
- Aż 2988 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii - poinformował w niedzielę po południu brytyjski rząd. To najwyższa dobowa liczba zakażeń od 22 maja i wzrost o prawie 1200 w stosunku do poprzedniego dnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogarsza się sytuacja epidemiczna na Wyspach. "Za bardzo się rozluźniliśmy"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 20:37
- Obserwujemy niepokojący wzrost zakażeń, szczególnie wśród młodych - mówił we wtorek w Izbie Gmin minister zdrowia Matt Hancock. Rząd apeluje do młodych ludzi: przestrzegajcie zasad. W Bolton została zacieśniona lokalna kwarantanna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania: obowiązkowa kwarantanna dla przyjezdnych z Portugalii i Węgier

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 22:31
Brytyjski rząd wprowadzi obowiązek kwarantanny dla osób przybywających z Portugalii i Węgier. Powodem jest sytuacja epidemiczna w tamtych krajach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zielone światło dla AstraZeneca. Testy szczepionki na koronawirusa mogą zostać wznowione

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 21:42
Testy szczepionki przeciw COVID-19 stworzonej przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego i koncern farmaceutyczny AstraZeneca, które w tym tygodniu wstrzymano ze względu na możliwy efekt uboczny, mogą zostać wznowione - poinformowano w sobotę.
rozwiń zwiń