X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Ekspert: dziura w budżecie będzie mniejsza niż planuje rząd

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 11:11
-Polscy przedsiębiorcy są na tyle utalentowani, a wręcz genialni, że spadek przychodów do budżetu będzie mniejszy, niż go w rządzie zaplanowano. Wyniki gospodarcze pokazują skuteczność i żywotność polskiej gospodarki - powiedział Sławomir Horbaczewski gość audycji "Winien i ma" w Programie 3 Polskiego Radia. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock

-Prędzej czy później staniemy się "Niemcami Europy", bo nasz rozwój gospodarczy odbywa się w sposób bardzo systematyczny, niejako w tle bieżącej polityki. A to jest ważne dla społeczeństwa i będzie wyzwaniem dla kolejnych pokoleń zapewniał Sławomir Horbaczewski. 


budżet wykres finanse 1200.jpg
Budżet 2021: zobacz jakie wydatki, dochody i finansowanie programów społecznych

Drugi gość audycji: Paweł Rochowicz z "Rzeczpospolitej", komentując nagrodę dla prezesa Daniela Obajtka na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, zwrócił uwagę na fakt, że choć PKN Orlen dokonuje dużego skoku w kierunku dywersyfikacji źródeł energii, to jego wyniki za 2019 rok były niższe niż te z roku 2018. A oceniając nagrodę z Forum dla PGNiG, podkreślił, jak ma skuteczny dział prawny, któremu udało się wygrać po pięcioletniej batalii spór prawny z Gazpromem.

Ewolucja PKN Orlen

Sławomir Horbaczewski uważał, że stacje benzynowe PKN Orlen przeszły bardzo dobrą jakościowo transformację z perspektywy klienta, a ewolucja koncernu w kierunku multikoncernu energetycznego jest dość typowa dla firm z tej branży w obecnych czasach.

Komentując nagrodę Firmy Roku dla PGNiG z Forum Ekonomicznego w Karpaczu, przypomniał, że drogę legislacyjną w sporze z Gazpromem przetarł ukraiński Naftohaz. Pokazał, że arbitraż międzynarodowy wobec takiego giganta jak Gazprom może okazać się skuteczny. Ekspert namawiał polski rząd na nawiązanie bliskiej współpracy z firmami energetycznymi z Ukrainy i Białorusi.


PKN Orlen 1200.jpg
Fuzja PKN Orlen z PGNiG. Powstanie energetyczna potęga zdolna realizować wielkie inwestycje

Infrastruktura IT zdała egzamin 

Obaj eksperci byli zgodni, że na następnych dużych forach ekonomicznych takich jak Krynica, warto pomyśleć o prestiżowych nagrodach także dla firm prywatnych. Zwłaszcza tych z branży IT, które świetnie sobie dały radę z pandemią. Sławomir Horbaczewski podkreślił, jak profesjonalnie działają dostawcy infrastruktury informatycznej w dobie COVID-19. Polskie systemy telekomunikacyjne uporały się z ogromnym obciążeniem, skoro oblicza się, że nawet 20 proc. pracowników pracuje w trybie zdalnym. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadził Arkadiusz Ekiert.


Posłuchaj
45:52 Paweł Rochowicz i Sławomir Horbaczewski gośćmi audycji "Winien i ma" (Arkadiusz Ekiert PR3) Paweł Rochowicz i Sławomir Horbaczewski gośćmi audycji "Winien i ma" (Arkadiusz Ekiert PR3)

 

PR3/PR24/Arkadiusz Ekiert/sw  

  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Kwieciński: jestem zwolennikiem połączenia PGNiG z PKN Orlen

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 17:00
- Powstanie nowego dużego podmiotu gospodarczego, jakim stanie się nowa spółka łącząca PKN Orlen z PGNiG, jest naturalną konsekwencją wizji rządu, aby zwiększyć niezależność energetyczną Polski. Taka spółka stanie się poważnym graczem na europejskim rynku - powiedział Jerzy Kwieciński, prezes zarządu PGNiG w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci Pekao: spółki Skarbu Państwa pomogły całej gospodarce, dotkniętej pandemią

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 09:30
Spółki Skarbu Państwa mają potencjał, aby odgrywać kluczową rolę w przezwyciężaniu kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19, bo działają stabilizująco na funkcjonowanie strategicznych obszarów gospodarki - ocenia raport Pekao S.A.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: rola przedsiębiorstw kontrolowanych przez państwo zawsze rośnie podczas kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 13:00
Znaczenie największych przedsiębiorstw kontrolowanych przez państwo w kryzysie gospodarczym rośnie. Jednak nie wszystkie podmioty publiczne mają się równie dobrze  – mówili goście "Rządów Pieniądza": ekonomiści: Marek Zuber oraz Adam Ruciński z firmy BTFG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fuzja PKN Orlen z PGNiG. Powstanie energetyczna potęga zdolna realizować wielkie inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 09:30
Podmiot, który powstanie po połączeniu PGNiG z PKN Orlen będzie mógł realizować potężne inwestycje. Posiadanie takiego koncernu na pewno ułatwi transformację energetyczną – uważa prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
rozwiń zwiń