X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Obwodnica Nowej Dęby impulsem rozwojowym dla lokalnych społeczności. GDDKiA ogłasza przetarg

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 15:51
GDDKiA ogłosiła przetarg na wykonanie m.in. studium korytarzowego dla obwodnicy Nowej Dęby (Podkarpackie) w ciągu drogi krajowej nr 9. Inwestycja będzie realizowana w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/GDDKiA

Ogłoszony w Nowej Dębie przetarg dotyczy wykonania nie tylko studium korytarzowego, ale również studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym z elementami Koncepcji Programowej oraz uzyskaniem decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych.

DROGA BUDOWA.jpg
Rusza przetarg na najważniejszą inwestycję drogową na Pomorzu – Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej

W uroczystości wziął udział m.in. wiceminister infrastruktury Rafał Weber, który podkreślił, że to kolejny etap, który przybliża do powstania obwodnicy Nowej Dęby. Wyraził nadzieję, że wyłonienie wykonawcy przebiegnie szybko i sprawnie.

- Liczę, że w tym roku umowa zostanie podpisana i trasa obwodnicy będzie wyznaczana - dodał Weber.

Wiceminister zasugerował, żeby jeden z przygotowywanych wariantów obwodnicy omijał również sąsiednią miejscowość, czyli Majdan Królewski. - Te miejscowości położone są blisko siebie i w mojej ocenie, ta obwodnica powinna też swoim przebiegiem omijać Majdan Królewski - powiedział.

Weber podkreślił rolę obwodnic w rozwoju gospodarczym. W jego ocenie są to inwestycje, które nie tylko ułatwiają przejazd tranzytem, ale również dają impuls do rozwoju lokalnym społecznościom. Z kolei dyrektor rzeszowskiego oddziału GDDKiA Bogdan Tarnawski powiedział, że szacowany koszt budowy obwodnicy to ok. 210 mln zł.

- Prace przy samej budowie powinny trwać w latach 2024-2028. Zatem gotową drogą powinniśmy pojechać w 2028 r. Po drodze jest wiele trudnych elementów, ale myślę, że wykonawcy, zarówno tej części dokumentacyjnej jak i realizacyjnej zrobią wszystko, żeby ten termin został dotrzymany” – podkreślił.

Ogłoszony przetarg na dokumentację obwodnicy Nowej Dęby ma za zadanie m.in. wyznaczyć potencjalne warianty przebiegu trasy. Uściśli także rozwiązania projektowe, technologiczne oraz zakres rzeczowy i finansowy inwestycji.

Obwodnica Nowej Dęby realizowana będzie w systemie "projektuj i buduj". Inwestycja pozwoli na usprawnienie ruchu tranzytowego, a także, m.in. skróci czas przejazdu na kierunku Rzeszów-Radom i dalej do Warszawy.

budowa drogi droga 1200.jpg
Nowe obwodnice – w Oświęcimiu podpisano umowę, w Krakowie ruszają prace

W ramach inwestycji powstaną m.in. dodatkowe jezdnie, zapewniające obsługę przyległego terenu, a także ronda. Zbudowany lub przebudowany zostanie system odwodnienia, powstaną urządzenia ochrony środowiska, oświetlenie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

To już trzeci przetarg ogłoszony na inwestycje ujęte w programie budowy 100 obwodnic w województwie podkarpackim. Dotąd ruszyły postępowania na prace przygotowawcze inwestycji omijającej Kolbuszową w ciągu DK9 i II etapu obwodnicy Sanoka w ciągu DK28. W ramach programu na Podkarpaciu powstanie łącznie 8 obwodnic.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe obwodnice – w Oświęcimiu podpisano umowę, w Krakowie ruszają prace

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 13:49
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na projekt i budowę obwodnicy Oświęcimia. Równocześnie rozpoczynają się prace budowlane na Północnej Obwodnicy Krakowa na odcinku węzeł Modlnica – węzeł Mistrzejowice.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozbudowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Odcinek wawerski prawie gotowy

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 14:28
Prace na trzecim odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy, tak zwanym wawerskim, są zaawansowane w 91 proc. - poinformowała w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza przetarg na najważniejszą inwestycję drogową na Pomorzu – Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 16:34
Ruszają przygotowania do najważniejszej inwestycji drogowej na Pomorzu. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, rozpoczęto postępowanie przetargowe na wykonanie drogi ekspresowej S6 - 32-kilometrowej Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka drogi S3

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 10:30
Rozpoczęła się budowa nowego odcinka drogi ekspresowej S3 z Bolkowa do Kamiennej Góry. Droga S3 ułatwi między innymi podróż do Czech.  
rozwiń zwiń