X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Tysiące paneli fotowoltaicznych w miejscu byłej elektrowni węglowej. Tauron rusza z inwestycją

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 15:28
Firma Tauron rozpoczęła budowę farm fotowoltaicznych na terenie dawnej elektrowni węglowej w Jaworznie. Będzie to pierwsza z pięciu planowanych tego typu instalacji o łącznej mocy ponad 100 megawatów.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Rzecznik prasowy firmy Tauron Łukasz Zimnoch poinformował, że obecnie prowadzona jest niwelacja terenu poprzemysłowego i montaż konstrukcji.

W Jaworznie zostanie zamontowanych 12 tysięcy paneli fotowoltaicznych, które będą miały łączną moc 5 megawatów. Ich powierzchnia wyniesie 22 tysiące metrów kwadratowych, co odpowiada powierzchni trzech boisk piłkarskich.

Tauron 1200.jpg
Zielony Zwrot TAURONA. Fotowoltaiczna farma na terenach poprzemysłowych

- Inwestycje są rozwijane na terenach zrekultywowanych lub wymagających rekultywacji na skutek długotrwałej działalności przemysłowej. Są to głównie tereny po byłych elektrowniach lub składowiskach odpadów paleniskowych - wyjaśnia rzecznik prasowy Taurona.

Posłuchaj
00:27 10603049_1.mp3 Firma Tauron rozpoczęła budowę farm fotowoltaicznych na terenie dawnej elektrowni węglowej w Jaworznie. Mówi rzecznik prasowy firmy Łukasz Zimnoch. (IAR)

Inwestycje w panele fotowoltaiczne są realizowana w ramach programu Tauron PV, który zakłada tworzenie farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Farma fotowoltaiczna w Jaworznie ma być gotowa w roku 2021, a do roku 2025 spółka planuje utworzenie czterech podobnych instalacji.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tauron pomoże domowej fotowoltaice

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 13:00
Polska - Grupa Tauron, która w ub. roku przyłączyła do sieci ponad 30 tys. mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy 206 megawatów, pracuje nad systemem informującym, ile prądu - w zależności od pogody - może wytworzyć konkretna instalacja fotowoltaiczna w ciągu kolejnych 2-6 godzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zielony Zwrot TAURONA. Fotowoltaiczna farma na terenach poprzemysłowych

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 14:02
Pierwsza farma fotowoltaiczna TAURONA o mocy 5 MW powstanie w Jaworznie na terenach, na których w przeszłości zlokalizowana była Elektrownia Jaworzno I. Projekt będzie współfinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zielony zwrot" staje się faktem. Tauron rozbuduje elektrownię słoneczną w Choszcznie

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 12:30
Firma Tauron powiększy swoją elektrownię fotowoltaiczną w województwie zachodniopomorskim o cztery farmy o łącznej mocy 4 megawatów. W całości farma fotowoltaiczna Choszczno I zostanie oddana do użytku w ostatnim kwartale 2020 roku. Koszt inwestycji wynosi 15 milionów złotych.
rozwiń zwiń