X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Prezes KGHM: jesteśmy jedną z nielicznych firm, które nie zmieniały swoich planów produkcyjnych z powodu COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 17:17
- Udało nam się wypracować zysk za półrocze, taki jaki planowaliśmy jeszcze przed pandemią. Mamy nadzieję, że zrealizujemy plany na ten rok, w czym pomaga nam wysoka cena miedzi na świecie - mówił Marcin Chludziński prezes KGHM Polska Miedź w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: KGHM, materiały prasowe

Prezes Chludziński pytany przez prowadzącego audycję Błażeja Prośniewskiego o udział w panelu III Forum Wizji Rozwoju, podczas którego dyskutowano o perspektywach polskiej gospodarki do roku 2050, przypomniał, że w ostatnich latach Polska dokonała ogromnego skoku ekonomicznego. 

Dlatego z powodu dość odległego horyzontu czasowego, trudno dziś wyrokować w jakim kierunku pójdzie rozwój naszej gospodarki. Ale można zakładać, że będzie ona jedną z najbardziej liczących się w Europie. A jednym dla nas poważnym wyzwaniem mogą być zagrożenia geopolityczne.

Odnosząc się do sytuacji całej polskiej gospodarki zagrożonej skutkami COVID-19, prezes KGHM zwrócił uwagę że zniosła ona pandemię znacznie lepiej od wielu innych z UE. Co może świadczyć o jej sile i dużej elastyczności, choć skutki COVID-19 będą odczuwalne prawdopodobnie przez najbliższe 2-3 lata.

Marcin Chludziński podkreślił, że dzięki zastosowaniu reżimu sanitarnego, nie było zakłócenia w produkcji miedzi, która trafiała do elektronicznych potentatów, co razem z obecnymi cenami tego surowca, pomogło firmie wypracować planowane zyski, a 32 tysiące pracowników KGHM Polska Miedź, mogło bezpiecznie pracować bez wygaszania pieców. 

Dlatego zachowanie tych samych procedur sanitarnych podczas możliwej, kolejnej fali zachorowań na COVID 19, ma dla spółki wręcz strategiczne znaczenie.

Jak podkreślił Chludziński, jego firma należy do bardzo wąskiego grona spółek, które nie korygowały w dół założeń sprzedaży swoich produktów, pomimo zamrożenia polskiej gospodarki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.


Posłuchaj
05:13 Marcin Chludziński - prezes KGHM gościem "Ekspresu Gospodarczego" w radiowej Jedynce (rozmawiał Błażej Prośniewski)

PR1/PR24/B.Prośniewski/sw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert KIG: pozycja Polski, czyli drugiego w kolejności eksportera do Niemiec, daje nam mocniejszą pozycję w UE

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 19:00
Przez lata Polska była 7 lub 8 partnerem handlowym Niemiec. Dziś fakt, że przegoniliśmy Francję i Włochy powoduje, że rośnie nasza siła polityczna w samej UE - powiedział Piotr Soroczyński, główny ekonomista KIG w audycji "Ekspres Gospodarczy" Programu 1 Polskiego Radia.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

W pierwszym półroczu spadł eksport i import. Winny głównie COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 13:39
Od stycznia do czerwca tego roku wartość polskiego eksportu spadła o 5,3 proc. rok do roku, a importu o 9,4 proc. Jednak w czerwcu zanotowano wzrost eksportu o 6 proc., przy spadku importu o 8,6 proc. Wartość eksportu do Niemiec wzrosła o 9,7 proc. - informuje Główny Urząd Statystyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre wieści ws. polskiej gospodarki. Produkcja przemysłowa zaczyna rosnąć

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 12:23
Kończy się czas koronawirusowej smuty w polskim przemyśle. Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła rok do roku o 1,1 procent, a w stosunku do czerwca wzrost wyniósł 3,4 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KGHM zwiększyła podczas pandemii produkcję miedzi. Jako jedna z trzech na świecie

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 17:14
Z kilkunastu światowych potentatów w branży, tylko trzy firmy zwiększyły produkcję w okresie zagrożenia epidemicznego. - To sukces, że jesteśmy jedną z tych trzech firm - powiedział prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.
rozwiń zwiń