X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zobacz, jak sprawdzić w internecie historię pojazdu. Duże zainteresowanie e-usługą

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 13:47
W ramach usługi "Historia pojazdu" można sprawdzić w internecie zarówno auta zarejestrowane w Polsce oraz te zarejestrowane za granicą, w tym w wielu państwach europejskich, jak również w USA czy Kanadzie. W lipcu skorzystano z tej usługi ponad 27 mln razy.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

– Dzięki tej e-usłudze – za darmo i szybko – możemy sprawdzić, czy auto, które zamierzamy kupić, nie było kradzione, złomowane, czy nie ma przekręconego licznika. Aby to zrobić, potrzebujemy jedynie numeru rejestracyjnego, numeru VIN, datę pierwszej rejestracji – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Można sprawdzić auta zarejestrowane w Polsce i za granicą

– W sumie od początku tego roku zrobiono to ponad 117 mln razy – podkreśla minister.

shutterstock_internet1200.jpg
Coraz chętniej korzystamy z e-administracji. Ministerstwo Cyfryzacji podsumowuje pierwsze półrocze

W styczniu z usługi skorzystano 13,1 mln razy, w lutym – 13,2 mln, w marcu – 12 mln, kwietniu – 11,5 mln, w maju – 18,2 mln, a w czerwcu – 22 mln razy.

Szef resortu przypomina, że w ramach tej usługi można sprawdzić zarówno auta zarejestrowane w Polsce, jak i te zarejestrowane za granicą, w tym z Niemiec, Francji, Słowenii, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji, Litwy, Łotwy, Estonii, ale i z USA i Kanady.

Chcąc sprawdzić niezarejestrowane w Polsce auto poza numerami rejestracyjnymi i VIN oraz daty pierwszej rejestracji potrzebny jest także profil zaufany, który można założyć przez internet i za darmo.

Dla sprzedających i kupujących samochód

Przy okazji Ministerstwo Cyfryzacji przypomina także o innej e-usłudze, dla osób, które kupiły lub sprzedały auto. Chodzi o usługę "Zgłoś zbycie lub nabycie pojazdu". Z danych wynika, że ostatnie miesiące to stale rosnące zainteresowanie tą e-usługą.

– Od początku roku polscy kierowcy skorzystali z niej ponad 340 tys. razy, z czego tylko w lipcu 60,3 tys. razy – poinformował Marek Zagórski.

senior internet komputer babcia kobieta 1200.jpg
Serwis gov.pl z rekordową popularnością. Polacy polubili e-administrację

Dodał, że w styczniu było to 13,7 tys., w lutym – 36,5 tys., w marcu – 52,8 tys., w kwietniu – 39,8 tys., w maju – 51 tys., w czerwcu – 54 tys. razy.

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS

 

Czytaj także

Serwis gov.pl z rekordową popularnością. Polacy polubili e-administrację

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 15:31
Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, portal gov.pl, który ma skupiać wszystkie e-usługi administracji publicznej, w październiku odwiedziło ponad 6 milionów osób, a strona odnotowała 18,5 miliona odsłon. To rekordowy miesiąc dla serwisu, który intensywnie rozbudowywany jest od wiosny zeszłego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodziny dziecka można zgłaszać online. Kilkukrotny wzrost zainteresowania e-usługą

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 14:33
Powiększa się grono małych e-Polaków. E-usługa umożliwiająca zgłoszenie online narodzin dziecka pobiła kolejny rekord. Skorzystało z niej już ponad 100 tysięcy osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz chętniej korzystamy z e-administracji. Ministerstwo Cyfryzacji podsumowuje pierwsze półrocze

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 10:15
Przez ostatnie pół roku Polacy codziennie zakładali średnio 14 tys. nowych profili zaufanych, przez internet wysyłali do urzędów 2,4 tys. pism ogólnych i zgłaszali narodziny 359 dzieci. Ministerstwo Cyfryzacji podsumowuje krótko – e-Polak potrafi!
rozwiń zwiń