X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Szef PAŻP: musimy przetrwać chude lata i odbudować transport lotniczy

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 10:35
Koronawirus wymusił rewizję programu inwestycyjnego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, postawiliśmy na utrzymanie płynności finansowej agencji i ochronę miejsc pracy, m.in. wprowadzając oszczędności w bieżącym funkcjonowaniu - poinformował szef Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: mariakray/ Shutterstock

- Branża lotnicza jest jedną z najbardziej poszkodowanych przez pandemię COVID-19. Dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej brak operacji lotniczych oznacza brak wpływów do budżetu z tytułu opłat nawigacyjnych za ich obsługę - powiedział p.o. prezesa PAŻP Janusz Janiszewski.

samolot 1200.jpg
Miliardowe straty linii lotniczych z powodu pandemii. Prognozy też nie są najlepsze

Jak tłumaczy, rządowa agencja, kontrolująca polską przestrzeń powietrzną, "musiała wprowadzić plan ratunkowy, aby ocalić miejsca pracy i przetrwać najbliższe chude lata". Jego częścią jest m.in. rewizja programu inwestycyjnego.

- Musimy odbudować transport lotniczy. Obecnie połączenia lotnicze są powoli przywracane, ale IATA przewiduje powrót do ubiegłorocznych wartości dopiero w latach 2023-2024. Jeżeli chcemy dalej się rozwijać i gwarantować bezpieczeństwo w powietrzu, nie możemy zrezygnować z inwestycji - wskazał szef PAŻP. Jak powiedział, zaistniała sytuacja zrewidowała priorytety PAŻP.

1200_lotnisko_EN.jpg
Nowe rozporządzenie ws. lotów. Sprawdź, do których krajów nie będzie połączeń z Polski

- Przede wszystkim postawiliśmy na utrzymanie płynności finansowej agencji i ochronę miejsc pracy, m.in. wprowadzając oszczędności w bieżącym funkcjonowaniu. Zmodyfikowaliśmy też plan inwestycyjny w perspektywie pięcioletniej zmniejszając go o około 350 mln zł, a realizację mniej pilnych zadań przesunęliśmy w czasie. Teraz to jednak inwestycje w technologie lotnicze to złoty środek, dzięki któremu będziemy mogli przetrwać kryzys branży i ochronić miejsca pracy – zapewnia Janiszewski.

Szef PAŻP przekazał, że zgodnie z założeniami, w tym roku agencja planowała wydać 267 mln zł na konieczne inwestycje, m.in. w infrastrukturę operacyjną. - Według aktualnych wyliczeń, rok 2020 zamkniemy inwestycjami na poziomie 148 mln zł - dodał.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

LOT przywraca kolejne połączenia. Sprawdź nowe kierunki

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 09:39
Już niedługo w rozkładzie lotów pojawią się nowe połączenia. Tym razem powody do radości mogą mieć mieszkańcy Bydgoszczy i Lublina. Od początku września Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą komunikację między tymi miastami a Warszawą. To w dużym stopniu ułatwi także zagraniczną podróż lotniczą z obu miejscowości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliardowe straty linii lotniczych z powodu pandemii. Prognozy też nie są najlepsze

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 07:29
Straty europejskich linii lotniczych za I półrocze liczone są w miliardach. Druga połowa roku wcale nie ma być lepsza, bo nadal brak jest chętnych do latania - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie polecimy do 45 krajów. Rząd chce przedłużyć zakaz połączeń z powodu pandemii

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 09:00
Rząd do 25 sierpnia chce przedłużyć zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym w związku z epidemią koronawirusa. Na liście znalazło się 45 krajów - wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów. Chodzi m.in. o Stany Zjednoczone, Rosję, Izrael, Singapur czy Luksemburg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe rozporządzenie ws. lotów. Sprawdź, do których krajów nie będzie połączeń z Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 12:08
Od środy 12 sierpnia wejdą w życie nowe regulacje dotyczące krajów, do których można latać z Polski. Projekt rządowego rozporządzenia w tej sprawie ma nieco inną formę niż poprzednie regulacje w tej sprawie. Dotychczas Rada ministrów wydawała zakaz lotów, jednocześnie informując o wyjątkach. Tym razem projekt zawiera listę 45 krajów, do których nie można latać. Oznacza to, że jeśli projekt stanie się prawem, do krajów, które nie są wymienione w rozporządzeniu, będzie można organizować regularne rejsy.
rozwiń zwiń