X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wakacje z bonem turystycznym. Zobacz, jaka kwota zasiliła konta organizatorów wypoczynku

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 14:54
Około 23 mln zł Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego w ramach Polskiego Bonu Turystycznego.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Wsparcie otrzymało około 6 tysięcy podmiotów. Niektóre duże ośrodki otrzymały kwoty o wartości ponad 500 tysięcy złotych. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Shutterstock wakacje Polska morze 1200.jpg
Realna pomoc dla rodzin. 500+ i bon turystyczny ułatwiają organizację wakacji

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez POT. Można to zrobić wyłącznie za pośrednictwem PUE. Na tej platformie podmiot turystyczny ma dostęp do swoich rozliczeń, może także upoważniać pracowników do przyjmowania płatności bonem.

Polska Organizacja Turystyczna opublikowała listę zarejestrowanych przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu na stronach internetowych.

Wakacje plaża wypoczynek turystyka free 1200.jpg
ZUS: ponad pół miliona wydanych bonów turystycznych

Obsługa bonu odbywa się na PUE ZUS. Aby skorzystać z bonu, nie trzeba składać wniosku. Bon jest dostępny na PUE w roli "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". Bony turystyczne zostały wygenerowane na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 +".

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Realna pomoc dla rodzin. 500+ i bon turystyczny ułatwiają organizację wakacji

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 08:19
Dzięki środkom z programu "Rodzina 500+" i z bonu turystycznego więcej rodzin z dziećmi może wyjeżdżać na wakacje. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wyjaśnia, że świadczenie 500+ w każdym miesiącu otrzymuje 6 i pół miliona dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS: ponad pół miliona wydanych bonów turystycznych

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 19:11
ZUS wydał do tej pory ponad 504 tysięcy bonów o łącznej wartości ponad 431 milionów złotych - poinformował rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski. Beneficjenci wykonali ponad 50 tysięcy płatności bonami na łączną kwotę 36 mln złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gospodarka się rozpędza, ale branża turystyczna nie ma powodów do zadowolenia

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 12:00
W lipcu zarejestrowano więcej firm i jednocześnie wyrejestrowano mniej. Równocześnie w II kwartale wzrosło przeciętne wynagrodzenie – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Niestety, turystyka wciąż jest na minusie.
rozwiń zwiń