X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Liczniki prądu w lokomotywach PKP Intercity. Przewoźnik chce poznać rzeczywiste zużycie energii

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 17:46
PKP Intercity zakończyło montaż liczników energii elektrycznej w ponad 300 lokomotywach i elektrycznych zespołach trakcyjnych, dzięki czemu spółka ma zaoszczędzić na kosztach zakupu energii elektrycznej - poinformował kolejowy przewoźnik.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: intercity.pl/materiały prasowe

PKP Intercity umowę na instalację układów pomiarowych zawarło ze spółką SESTO w kwietniu 2019 roku.

W ramach kontraktu, wartego 5,8 mln zł, firma dostarczyła, zainstalowała i uruchomiła układy pomiarowe. Wdrożyła też system wspierający bieżący monitoring zużywanej energii, parametrów zasilania oraz śledzenie pojazdów w trybie online.

pendolino free shutter 1200.jpg
Wygodniejsza i przyjemniejsza podróż. PKP Intercity odebrały zmodernizowane wagony

Przewoźnik podkreśla, że realizacja tego przedsięwzięcia umożliwia podniesienie efektywności gospodarki energetycznej PKP Intercity.

Zgodnie z zawartą umową spółka SESTO będzie świadczyć usługi serwisowo-utrzymaniowe układów pomiarowo-rozliczeniowych przez 48 miesięcy od przekazania ich do eksploatacji.

PKP Intercity informuje, że inwestycja w system pomiarowy sprawiła, że przewoźnik posiada narzędzie, dzięki któremu może wprowadzić działania zmierzające do obniżenia kosztów, ponieważ zapłaci za tę energię, którą faktycznie zużywa, a nie za szacunki jej zużycia.

Rekuperacja energii

Kolejowa spółka dodaje, że eksploatuje obecnie około 25 proc. taboru, który posiada zdolność do oddawania energii elektrycznej do sieci trakcyjnej, to tzw. rekuperacja energii elektrycznej - czyli odzyskiwanie energii wytwarzanej podczas hamowania pociągu.

PKP Intercity train PAP photo pap_20200522_0UX (1).jpg
Nowe zasady w PKP Intercity. Więcej miejsc i obowiązkowa rezerwacja

Przewoźnik przypomina, że w umowie z dostawcą energii elektrycznej zawarto zapisy umożliwiające rozliczanie energii elektrycznej oddawanej przez pojazdy kolejowe do sieci trakcyjnej, co dodatkowo pozwoli na redukcję kosztów zakupu energii trakcyjnej.

Początek programu

- Montaż liczników energii elektrycznej w pojazdach PKP Intercity to początek programu zwiększania efektywności energetycznej i systemu zarządzania energią elektryczną. Zyskaliśmy narzędzie identyfikowania rzeczywistego zużycia prądu oraz potencjalnych obszarów obniżenia jego zużycia. Dzięki licznikom możliwe będzie dokonanie pełnej analizy energochłonności wybranych tras, jak również wykorzystywanego taboru - skomentował cytowany Adam Laskowski, członek zarządu PKP Intercity.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne pociągi PKP Intercity wrócą na trasy. Od niedzieli nowy wakacyjny rozkład jazdy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 22:16
Od 14 czerwca do 29 sierpnia obowiązywać będzie nowy wakacyjny rozkład jazdy pociągów PKP Intercity - poinformował przewoźnik. Jak wyjaśniono, wrócą m.in. prawie wszystkie składy Pendolino, a także pociągi nad morze i w góry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe zasady w PKP Intercity. Więcej miejsc i obowiązkowa rezerwacja

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 11:48
Od początku czerwca w składach PKP Intercity obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Pasażerowie mogą zajmować wszystkie miejsca siedzące, ale jednocześnie muszą mieć też wykupione rezerwacje oraz pamiętać o zasłanianiu ust i nosa. Inaczej nie wybiorą się w podróż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wracają kolejowe połączenia międzynarodowe. Sprawdź ich dostępność

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 03:08
Od poniedziałku pasażerowie mogą korzystać z międzynarodowych połączeń kolejowych obsługiwanych przez spółkę PKP Intercity. Składy przewoźnika będą sukcesywnie uruchamiane w relacjach do Niemiec, Czech, Austrii, Węgier i na Słowację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wygodniejsza i przyjemniejsza podróż. PKP Intercity odebrały zmodernizowane wagony

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 12:40
PKP Intercity wzbogaciły się o zmodernizowane wagony. Przewoźnik odebrał 83 takie wagony od bydgoskiej PESY, która prowadziła prace w kooperacji z zakładami remontowymi w Mińsku Mazowieckim. Wagony mają wszystkie udogodnienia, których potrzebują pasażerowie w czasie podróży. Wyposażone są w sieć WI – Fi, porty USB, a także gniazdka elektryczne.
rozwiń zwiń