X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Raport: pandemia zwiększyła popyt na magazyny, bo wzrósł handel online

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 17:10
Zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową w pierwszej połowie 2020 roku wzrosło o 25 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim - poinformowała firma doradcza CBRE.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Jak czytamy w najnowszym raporcie "Rynek powierzchni magazynowych w Polsce", popyt na magazyny jest jednym z efektów epidemii, która zwiększyła zainteresowanie zakupami online, a przerwa w handlu stacjonarnym i niepewność dotycząca dostaw produktów skłoniła firmy do zabezpieczania sobie większej powierzchni składowania.

e-handel free1200.jpg
Raport: w kilka tygodni polski e-handel urósł dwukrotnie

Przybywa przestrzeni magazynowej

Napisano, że w I połowie 2020 r. wynajęto niemal 2,43 mln mkw., czyli o 25 proc. więcej, niż w tym samym okresie zeszłego roku i o 6 proc. więcej niż w najbardziej intensywnym dotychczas półroczu w 2018 roku. Wskazano, że łącznie mamy obecnie w kraju 19,5 mln mkw. nowoczesnej przestrzeni przemysłowo-logistycznej, a prognozy wskazują, że do końca roku przekroczymy 20 mln mkw.

- Wbrew obawom, wyniki za pierwszą połowę roku na rynku magazynowym okazały się bardzo dobre. Umowy są nadal podpisywane, a ich liczba w pierwszym półroczu była większa niż w latach ubiegłych - podano.

Magazyny w budowie

Jak czytamy, całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni przemysłowo-logistycznej w I półroczu 2020 r. przekroczyły 19,5 mln mkw., co świadczy o tym, że w ciągu ostatnich pięciu lat przybyło tyle samo powierzchni magazynowej, co przed rokiem 2015 r.

e-handel1200.jpg
Trwa boom na e-zakupy. Coraz chętniej kupujemy przez sieć

W budowie znajduje się obecnie ponad 1,9 mln mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowo-logistycznej, co jest poziomem porównywalnym zarówno do końca roku 2019, jak i 2018.

"Ostatnia mila"

Napisano, że najwięcej magazynów przybędzie w województwach śląskim i mazowieckim, gdzie powstaje po ponad 400 tys. mkw. przestrzeni logistycznej. Wyjątkowo intensywnie - jak zaznaczono - rozwija się sama Warszawa; powstaje tu aż 125 tys. mkw. czyli dwa razy więcej niż rok temu. Zdaniem ekspertów CBRE to efekt rosnącego znaczenia magazynów miejskich, tzw. ostatniej mili i trendu dopasowania inwestycji do konkretnych potrzeb najemcy. 

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci: w dobie koronawirusa e-handel w Polsce kwitnie

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 11:59
Epidemia koronawirusa gwałtownie zwiększyła zainteresowanie sprzedażą w internecie, także ruch w sieciach telekomunikacyjnych w dni robocze utrzymuje się na poziomie wyższym o ok. 10-30 proc. - wskazuje "Monitoring Gospodarki Cyfrowej" Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruch w centrach handlowych coraz większy. Branża potrzebuje jednak wsparcia i impulsu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 09:13
Pomimo pandemii klienci stopniowo wracają do galerii handlowych. W maju odwiedziło je 21 mln osób, a w czerwcu ponad 31,5 mln - wynika z raportu Retail Institute. To nadal sporo mniej niż przed rokiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa boom na e-zakupy. Coraz chętniej kupujemy przez sieć

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 08:20
Od pizzy po naparstek krawiecki – zakupy bez ruszania się z domu robi już niemal 80 proc. Polaków - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport: w kilka tygodni polski e-handel urósł dwukrotnie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 17:05
Udział e-commerce w polskim handlu detalicznym wzrósł w kilka tygodni pandemii z 5,5 proc. na koniec 2019 r. do blisko 12 proc. w jej szczytowym momencie - wynika z analizy banku Santander. W USA taki wzrost zajął niemal siedem lat.
rozwiń zwiń