X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Kolej bardziej dostępna. Ważny termin dla samorządów na zgłaszanie ofert

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 19:35
Jeszcze przez miesiąc, do 26 sierpnia, samorządy mogą zgłaszać propozycje zwiększenia dostępności kolei w szacowanym na 6,5 mld zł programie Kolej Plus - przypominają PKP Polskie Linie Kolejowe.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Program Kolej Plus zapewni m.in. połączenia kolejowe do miast, które obecnie takiej komunikacjinie mają. Zgodnie z założeniami projektu nowe szlaki kolejowe mają łączyć miejscowości powyżej 10 tysięcy mieszkańców z ośrodkami wojewódzkimi. Program zakłada odbudowę, modernizację i przywracanie do życia tych torów kolejowych, które zostały zlikwidowane, ale też budowę nowych.

roboty kolejowe.jpg
Prezes PKP PLK: pandemia nie opóźnia inwestycji kolejowych

Wnioski w ramach programu samorządy mogą składać do 26 sierpnia tego roku. Potem nastąpi wstępna kwalifikacja do programu, po której samorządy będą miały rok na przygotowanie wstępnych koncepcji - z zakresem i założeniami inwestycji, a także zapewnieniem finansowania.

szyny 2.jpg
Program "200 przystanków". Kolej ogłasza dwa pierwsze przetargi

W ciągu kolejnych trzech miesięcy PLK przygotują ostateczną listę projektów - do zatwierdzenia przez ministra właściwego ds. transportu.

Prace budowlane mogą się zacząć w latach 2023-2024. Cały program jest przewidziany do 2028 r., do tego czasu powinny zakończyć się prace w całej Polsce.

PKP PLK, PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mogą jechać z prędkością do 160 kilometrów na godzinę. Nowe lokomotywy Newagu dla PKP Intercity

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 15:50
Spółka PKP Intercity wzbogaciła się o 20 nowych lokomotyw elektrycznych wyprodukowanych przez firmę Newag. Uroczyste odebranie zamówienia odbyło się w Warszawie. Zarówno przedstawiciele rządu, jak i samego przewoźnika zapewniają, że zakup przyczyni się do poprawy punktualności pociągów. W sumie zakupiono 30 lokomotyw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowoczesne połączenia kolejowe z Wadowicami. Zobacz plan inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 14:43
Linia kolejowa z Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony do Wadowic zostanie zrewitalizowana. Poinformował o tym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PKP PLK: pandemia nie opóźnia inwestycji kolejowych

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 09:10
- Już 85 proc. inwestycji powstających w ramach Krajowego Programu Kolejowego zostało już ukończonych lub znajduje się na zaawansowanym etapie realizacji - poinformował prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program "200 przystanków". Kolej ogłasza dwa pierwsze przetargi

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 15:00
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły dwa pierwsze przetargi w prezydenckim programie budowy i przebudowy 200 przystanków kolejowych. Program ma m.in. pomóc w walce z wykluczeniem komunikacyjnym mieszkańców mniejszych miejscowości.
rozwiń zwiń