X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jest zgoda KE. 4 mld złotych z funduszy UE trafi na wsparcie firm i naukowców

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 15:10
Komisja Europejska zatwierdziła przekierowanie 4 mld zł z funduszu Inteligentny Rozwój na wsparcie firm oraz naukowców w celu przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19 - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

- Zmiany, które wprowadziliśmy szybko i skutecznie w inwestowaniu funduszy europejskich mają zapobiec skutkom związanego z pandemią zatrzymania gospodarki. Środki, które w normalnym czasie wspierały innowacyjność naszych firm pomogły teraz utrzymać płynność przedsiębiorców - poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

biznes1200.jpg
Poprawiają się nastroje przedsiębiorców. Pozytywnie oceniają tarczę antykryzysową

Szefowa resortu zaznaczyła, że dotacje na kapitał obrotowy, pożyczki płynnościowe, gwarancje bankowe oferowane są "na najatrakcyjniejszych warunkach w historii funduszy europejskich w Polsce, gdyż nadzwyczajne warunki wymagają ponadstandardowych działań". Dodała, że decyzja KE zatwierdzająca zmiany w POIR potwierdza, że zaproponowane działania są adekwatne do potrzeb

- Walcząc z pandemią koronawirusa, nie możemy tracić czasu. Szybkie działania Komisji oraz polskich władz regionalnych i krajowych pozwalają zapewnić bardzo potrzebne środki na walkę z kryzysem, który nas dotyka - stwierdziła cytowana komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira.

Jak wskazała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Anna Gembicka, środki z POIR, za pomocą Funduszowego Pakietu Antywirusowego, inwestowane są w zmiany technologiczne i utrzymanie miejsc pracy oraz potencjału produkcji mikro, małych i średnich firm.

- Firmy, które już wcześniej wprowadziły u siebie rozwiązania cyfrowe i były elastyczne finansowo, w czasie pandemii poradziły sobie dużo lepiej, ponieważ innowacyjne rozwiązania umożliwiają szybsze przystosowanie się do nowej rzeczywistości rynkowej - mówi wiceminister.

 Jak podano - środki z POIR zostały skierowane na walkę z koronawirusem w następujących obszarach: 2 mld zł – na dotacje dla średnich firm, z przeznaczeniem na finansowanie kapitału obrotowego; 1,05 mld zł – na pożyczki płynnościowe dla MŚP; 600 mln zł – na gwarancje bankowe dla MŚP dotyczące także kredytów obrotowych; 200 mln zł – na dotacje na realizację projektów B+R przez przedsiębiorstwa oraz konsorcja z udziałem przedsiębiorstw, w obszarach istotnych dla zwalczania koronawirusów; 100 mln zł – na dotacje dla przedsiębiorstw na budowę lub unowocześnienie infrastruktury służącej do opracowania, testowania, udoskonalania i przygotowania do masowej produkcji produktów służących zwalczaniu pandemii COVID-19; 15 mln zł - na sfinansowanie nowych zadań badawczych związanych z walką z pandemią COVID-19 w projektach prowadzonych przez naukowców.

gaz firma 1200 free
Dotacje dla firm w trudnej sytuacji. Jest się o co bić, w puli prawie 2 mld zł

Wskazano, że środki te są dostępne w ramach konkursów prowadzonych przez MFiPR, PARP, NCBR oraz w ramach naboru przeprowadzonego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, a także instrumentów finansowych realizowanych przez BGK.

Ministerstwo szacuje, że dzięki relokacjom ponad 7 200 przedsiębiorstw otrzyma wsparcie, w tym 620 firm skorzysta ze wsparcia w formie instrumentów finansowych (pożyczki i gwarancje).

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Poprawiają się nastroje przedsiębiorców. Pozytywnie oceniają tarczę antykryzysową

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 06:40
Przedsiębiorcy nauczyli się żyć z koronawirusem i lepiej oceniają swoją bieżącą sytuację ekonomiczną - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów "KoronaBilans MŚP". Mniej firm deklaruje też konieczność zwalniania pracowników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliardy złotych płyną do firm. Znamy nowe statystyki dotyczące Tarczy Finansowej PFR

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 08:22
Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys poinformował, że z tarczy finansowej do firm trafiło ponad 56 miliardów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierunek: Polska. Wsparcie finansowe dla firm po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 19:19
Kryzys dotknął także Polaków, którzy po powrocie do kraju z emigracji założyli firmy, rozpoczęli działalność gospodarczą. Tym bardziej, że wielu wśród powracających, zainwestowało w agroturystykę, gastronomię, rekreację, czyli obszary szczególnie narażone na ograniczenia związane z epidemią. Wsparcie finansowe oferowane przez polski rząd stabilizuje gospodarkę i gwarantuje ciągłość pracy wielu firmom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorców. Rusza nowy nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 15:43
Kolejne pół miliarda złotych ze środków unijnych przekazanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Bank Gospodarstwa Krajowego przeznaczy na pożyczki płynnościowe z Programu Inteligentny Rozwój. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dotacje dla firm w trudnej sytuacji. Jest się o co bić, w puli prawie 2 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 09:52
Jeszcze niemal 1 miliard 900 milionów jest do rozdysponowania w programie "Dotacja na kapitał obrotowy" Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Mogą się o nią do końca lipca ubiegać średnie firmy, czyli zatrudniające od 50 do 250 pracowników.
rozwiń zwiń