X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

MRPiPS: sytuacja na rynku pracy stabilizuje się, bezrobocie w czerwcu 6,1 procent

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 15:30
Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 6,1 procent, czyli była o 0,1 punktu procentowego wyższa niż w maju - wynika z szacunków resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutersttok

Jak zaznaczyła minister Marlena Maląg, po okresie zamrożenia gospodarki i wynikających z tego ograniczeniach sytuacja na rynku pracy się stabilizuje. Pierwsze niepokojące reakcje pracodawców i związane z nimi zapowiedzi zwolnień wyraźnie osłabły.

coronavirus-5064372_1280 (1).jpg
"Ochroniliśmy ok. 5 milionów miejsc pracy". Marlena Maląg o rządowych tarczach

Dużą rolę odgrywają tutaj tarcze: antykryzysowa, finansowa i pomocowa. W czerwcu bezrobocie w Polsce nieznacznie wzrosło, ale wyraźnie widać, że ta dynamika wzrostu wyhamowała - wskazuje minister Maląg.

fabryka samochodów 1200.jpg
Epidemia koronawirusa. Polska wśród krajów z najniższym bezrobociem w UE

Liczba bezrobotnych w czerwcu wyniosła 1 milion 27,1 tysięcy osób. Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy wyniosła 91 tysięcy i była wyższa niż w maju o 15,4 tysięcy osób.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Transformacyjne bezrobocie a czas wolny

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 19:00
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Czasu Wolnego i Rekreacji zorganizowało w Zielonej Górze sympozjum zatytułowane "Czas wolny w procesie transformacji systemowej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Epidemia koronawirusa. Polska wśród krajów z najniższym bezrobociem w UE

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 14:00
Stopa bezrobocia w strefie euro w maju 2020 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 7,4 proc., wobec 7,3 proc. w poprzednim miesiącu - poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej. Ale w Polsce wynosiła 3 proc., a w Czechach 2,4 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezrobocie w Polsce prawie najniższe w Europie. Premier: nasza strategia przynosi efekty

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 00:15
"W samym epicentrum kryzysu, jakiego świat nie widział od dziesięcioleci, według Eurostatu bezrobocie jest dziś w Polsce prawie najniższe w całej Europie. Tylko Czesi mają ten wskaźnik na niższym poziomie" - poinformował premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ochroniliśmy ok. 5 milionów miejsc pracy". Marlena Maląg o rządowych tarczach

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 09:31
Polska po raz kolejny ma jeden z najlepszych wyników w Unii Europejskiej pod względem bezrobocia. - Pomimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią rynek pracy jest pod kontrolą - oświadczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń