X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Wnioski o zwolnienie ze składek ZUS. Termin na ich składnie jest do końca czerwca

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 19:15
Przedsiębiorcy mają czas na złożenie wniosku o zwolnienie z obowiązku opłacania składek do ostatniego dnia czerwca - przypomniała w Programie 1 Polskiego Radia prezes ZUS Gertruda Uścińska.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/ZUS

Wniosek może obejmować umorzenia za trzy miesiące - marzec, kwiecień i maj. Może być złożony do końca dnia (30 czerwca - red.) - zaznaczyła prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

industrial-1636390__480_1.jpg
Uwaga przedsiębiorcy. Dziś ostatni dzień na wniosek o umorzenie składek

Z pełnego zwolnienia ze składek mogą skorzystać małe firmy zgłaszające do ubezpieczeń społecznych do 9 osób. Zwolnienie dotyczy również składek za przedsiębiorcę i pracujące dla niego osoby.


Posłuchaj
05:31 justyna - uścińska.mp3 Rozmowa z prezes ZUS Gertrudą Uścińską na temat upływającego 30 czerwca terminu składania wniosków o zwolnienie z obowiązku opłacania składek - Program 1 Polskiego Radia (Justyna Golonko)

 

Ze zwolnienia, przypomniała prezes ZUS, mogą skorzystać także samozatrudnieni, których przychód wprawdzie przekracza trzykrotność średniego wynagrodzenia, ale ich dochody są niższe niż 7 tys. złotych.

Jak poinformowała Gertruda Uścińska, do tej pory Zakład Ubezpieczeń Społecznych umorzył składki na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych na łączną kwotę ponad 11,5 mld zł.

Justyna Golonko, Program 1 Polskiego Radia, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes ZUS: bez zwłoki rozpoczynamy wypłacać dodatki solidarnościowe

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 12:38
- Już kilka godzin po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o dodatku solidarnościowym ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o ich wypłatę. Na dziś rano zatwierdziliśmy ich już 18 tys. 530. Polacy dobrze sobie radzą ale jeszcze raz przypominam, że można je składać tylko elektroniczne, poprzez stronę ZUS - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa. ZUS: wnioski tylko drogą elektroniczną

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 14:56
Wnioski o tarczę antykryzysową, w tym o świadczenie postojowe, zwolnienie z obowiązku opłacania składek i o dodatek solidarnościowy, można składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyłącznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni dzień na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek ZUS

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:36
30 czerwca jest ostatnim dniem, kiedy przedsiębiorcy mogą złożyć wnioski do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o umorzenie składek. - Wniosek może obejmować trzy miesiące: marzec, kwiecień i maj - przypomina Grzegorz Dyjak z Biura Prasowego ZUS. Do tej pory ZUS umorzył składki na łączną kwotę ponad 11 mld złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga przedsiębiorcy. Dziś ostatni dzień na wniosek o umorzenie składek

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 13:34
30 czerwca to ostatni dzień na złożenie wniosku o umorzenie składek ZUS. Wniosek może obejmować trzy miesiące: marzec, kwiecień i maj.
rozwiń zwiń