X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

"Zapewni bezpieczeństwo przeciwpowodziowe mieszkańcom 3 województw". Kluczowa inwestycja zakończona

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 16:44
Przy wsparciu unijnych funduszy z Programu Infrastruktura i Środowisko ukończono budowę suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny na Odrze.
Zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny na Odrze.
Zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny na Odrze.Foto: twitter/RegioPoland

Wkład UE w realizację tej inwestycji o wartości całkowitej przekraczającej 2 mld zł to ponad 667 mln zł. W uroczystości otwarcia udział wziął wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

shutterstock unia europejska free komisja europejska free ue free ke free 1200.jpg
Ważne wsparcie w trudnym czasie. Fundusze z UE i pomoc państwowa pomagają przetrwać firmom

- Fundusze unijne wspierają inwestycje, które przyczyniają się do adaptacji do zmian klimatu. Przykładem takiego działania jest wsparcie dla projektów, które pozwalają na zrównoważone gospodarowanie wodami. Powódź, podobnie jak susza, to ekstremalne zjawiska, które niosą niekorzystne konsekwencje dla środowiska i wpływają negatywnie na społeczeństwo i gospodarkę. Jedną z kluczowych inwestycji z zakresu ochrony przeciwpowodziowej, a zarazem największą tego typu w skali kraju, jest budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny na Odrze. Środki unijne z Programu Infrastruktura i Środowisko w około jednej trzeciej pokryły koszty realizacji tej inwestycji - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Zbiornik Racibórz wraz z zakończoną modernizacją Wrocławskiego Węzła Wodnego zrealizowaną w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, stanowi kompleksowe zabezpieczenie Wrocławia i terenów przyległych.

- Suchy zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz poprawi bezpieczeństwo ponad miliona ludzi żyjących nad Odrą - aż po Wrocław. Fundusze europejskie są i będą dostępne dla tego typu przedsięwzięć wpisujących się w potrzeby adaptacji do zmian klimatu, które już obserwujemy. Mamy coraz częściej do czynienia z okresami suszy, a z drugiej strony z gwałtownymi opadami, po których w rzekach pojawia się nagle znacznie więcej wody. Cała pojemność suchego zbiornika w Raciborzu może wtedy służyć przejęciu fali powodziowej. Zachęcamy, aby polskie władze już teraz przygotowywały projekty do realizacji w ramach funduszy polityki spójności na lata 2021-2027, których to Polska pozostanie największym beneficjentem - podsumował Marek Prawda, dyrektor przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Obiekt zajmuje powierzchnię ponad 26 km kw., na której znajduje się czasza zbiornika, obwałowania, kanał zrzutowy oraz obiekty melioracyjne regulujące stosunki wodne na przyległym terenie. Całkowita długość obwałowań wynosi ok. 22 km, a ich wysokość mieści się w przedziale od 7 do 11,1 m.

Zbiornik umożliwi obniżenie poziomu wód podczas katastrofalnego wezbrania, zapobiegając w ten sposób możliwości wystąpienia powodzi podobnej do powodzi stulecia z 1997 roku.

MFiPR, PR24, EU Regio Poland, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

2 mld zł na infrastrukturę. Zaliczki będą wypłacane rekordowo szybko

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 09:52
Instytucje, które realizują największe inwestycje infrastrukturalne w Polsce dostaną rekordowo szybko zaliczki na dalsze prace z unijnego instrumentu "Łącząc Europę". Dotyczy to m.in. PKP PLK, GDDKiA czy zarządów portów morskich. To efekt dobrej współpracy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej z Komisją Europejską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ważne wsparcie w trudnym czasie. Fundusze z UE i pomoc państwowa pomagają przetrwać firmom

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 12:27
Dotacje z funduszy unijnych, m.in. na dopłaty do wynagrodzeń oraz kapitał obrotowy pomagają firmom przetrwać trudny okres po koronawirusie. Szefowa resortu funduszy i polityki regionalnej Monika Jarosińska-Jedynak oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg odwiedziły zakład Accord Studio Mebli, który korzysta z tego wsparcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak zgody ws. budżetu i funduszu odbudowy. Szczyt unijny bez konkretnych rozstrzygnięć

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 16:21
W Unii Europejskiej nie ma zgody w sprawie budżetu po 2020 roku i funduszu odbudowy po pandemii koronawirusa. Jest za to wola porozumienia. Jak informuje korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, ponad czterogodzinny wideoszczyt z udziałem unijnych przywódców zakończył się, zgodnie z oczekiwaniami, bez konkretnych rozstrzygnięć.
rozwiń zwiń