X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Mogą jechać z prędkością do 160 kilometrów na godzinę. Nowe lokomotywy Newagu dla PKP Intercity

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 15:50
Spółka PKP Intercity wzbogaciła się o 20 nowych lokomotyw elektrycznych wyprodukowanych przez firmę Newag. Uroczyste odebranie zamówienia odbyło się w Warszawie. Zarówno przedstawiciele rządu, jak i samego przewoźnika zapewniają, że zakup przyczyni się do poprawy punktualności pociągów. W sumie zakupiono 30 lokomotyw.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/rzeczniknewag

Pierwsze lokomotywy elektryczne Griffin przewoźnik odebrał na początku roku. Teraz, dzięki dostawie 20 pojazdów wyprodukowanych przez Newag z Nowego Sącza, zrealizowana została podstawowa część podpisanej w maju 2018 roku umowy, która we wrześniu ubiegłego roku została rozszerzona o 10 dodatkowych pojazdów na podstawie tzw. prawa opcji. 

Wartość kontraktu obejmującego dostawę łącznie 30 lokomotyw wyniosła ponad 551 milionów złotych. Zgodnie z umową pozostałych 10 Griffinów trafi do PKP Intercity jeszcze w tym roku.

20 nowych lokomotyw od początku lipca poprowadzi pociągi między innymi z Warszawy do Kijowa, Szczecina i Kołobrzegu, a także do Piły, Bydgoszczy, Poznania i Chełma. Lokomotywy rozwijają prędkość do 160 kilometrów na godzinę.

shutterstock_pociag-1200.jpg
Wróciła część połączeń międzynarodowych. Zobacz, gdzie koleją już można pojechać za granicę

Jak zapewnia PKP Intercity, lokomotywy spełniają wymagania rygorystycznych europejskich przepisów. Pojazdy są wyposażone w europejski system sterowania pociągiem ETCS poziomu pierwszego i drugiego, który znacząco wpływa na podniesienie standardów bezpieczeństwa na torach i spełnia wymagania IV pakietu kolejowego Agencji Kolejowej Unii Europejskiej, którego przepisy zaczną obowiązywać od 31 października 2020 roku.

Lokomotywy posiadają również system zdalnej diagnostyki, który pozwala na monitorowanie ich pracy w czasie rzeczywistym.


Posłuchaj
00:21 10498332_1.mp3 Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk mówi o nowych lokomotywach Newagu dla spółki, którą kieruje. (IAR)

 

PKP Intercity train PAP photo pap_20200522_0UX (1).jpg
Kolejne pociągi Pendolino wracają do rozkładu jazdy. Sprawdź, na jakie trasy

Zakup 30 nowoczesnych lokomotyw to element programu inwestycyjnego spółki. Warty 7 miliardów złotych program "PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji" zostanie wdrożony do 2023 roku, a jego celem jest modernizacja i zakup nowego taboru.

Po zakończeniu programu tabor przewoźnika będzie w 80 proc. nowy lub zmodernizowany, w 94 proc. pociągów będzie dostępna klimatyzacja, a w co najmniej 77 proc. bezprzewodowy internet.

IAR, Aleksander Pszoniak, PR24, akg

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Plan modernizacji 5 tysięcy kilometrów linii kolejowych

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 22:00
Kolejarze rozpoczęli przygotowania do inwestycji z nowej perspektywy budżetu Unii Europejskiej. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na studium wykonalności dwóch odcinków – Tłuszcz – Ostrołęka oraz Kutno – Płock – Sierpc. Wartość umowy, to siedem milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne pociągi Pendolino wracają do rozkładu jazdy. Sprawdź, na jakie trasy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 02:41
10 i 11 czerwca 2020 roku PKP Intercity przywraca do rozkładu kolejne pociągi Pendolino, których kursowanie było zawieszone ze względu na sytuację epidemiczną. Szybkie pociągi pojawią się na trasach między Gdynią a Krakowem i Rzeszowem oraz między Warszawą a Wrocławiem, Krakowem i Gliwicami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne pociągi PKP Intercity wrócą na trasy. Od niedzieli nowy wakacyjny rozkład jazdy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 22:16
Od 14 czerwca do 29 sierpnia obowiązywać będzie nowy wakacyjny rozkład jazdy pociągów PKP Intercity - poinformował przewoźnik. Jak wyjaśniono, wrócą m.in. prawie wszystkie składy Pendolino, a także pociągi nad morze i w góry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wróciła część połączeń międzynarodowych. Zobacz, gdzie koleją już można pojechać za granicę

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 12:45
Polscy przewoźnicy kolejowi uruchamiają coraz więcej połączeń międzynarodowych, dzięki nowelizacji rządowego rozporządzenia, które pozwoliło na wznowienie od 13 czerwca kursowanie pociągów między państwami strefy Schengen.
rozwiń zwiń