X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Prawo jazdy zostanie w domu. Wkrótce ważne zmiany w przepisach o ruchu drogowym

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 10:40
Brak konieczności posiadania przy sobie dokumentu prawa jazdy podczas podróży po Polsce – tak zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, który po pierwszym czytaniu w Sejmie został skierowany do komisji infrastruktury.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

– Prawo jazdy zostaje w domu, nie będzie obowiązku posiadania go przy sobie, kierując samochodem i okazywania w trakcie kontroli drogowej. Będzie to zawarte w systemie elektronicznym i w razie kontroli będzie można odszukać, czy osoba kierująca pojazdem posiada uprawnienia - powiedział przedstawiając nowelizację przepisów wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Likwidacja obowiązków i opłat

Wiceszef resortu dodał, że przygotowane zmiany przyczynią się do likwidacji pewnych obowiązków administracyjnych i do likwidacji niektórych opłat ponoszonych przez właścicieli samochodów.

drogówka-1_Kow.jpg
Jazda bez prawa jazdy? W Sejmie projekt ustawy znoszącej obowiązek noszenia dokumentu

– Likwidujemy obowiązek posiadania karty pojazdu, likwidujemy obowiązek posiadania nalepki z numerem rejestracyjnym, przyklejanej na przedniej szybie pojazdu. Pozwalamy na to, aby stare tablice rejestracyjne mogły być przypisane do kolejnego właściciela pojazdu – powiedział Weber.

Dodał też, że po zmianach przepisów, właściciel pojazdu zmieniając miejsce zamieszkania na terytorium Polski nie będzie musiał przedstawiać dowodu własności pojazdu przerejestrowując samochód u innego starosty. Wystarczy wtedy dowód rejestracyjny z aktualnymi badaniami technicznymi i nie będzie potrzeby dostarczania do urzędu umowy kupna pojazdu.

kobieta kierowca 1200.jpg
Prawo jazdy w telefonie jeszcze przed wakacjami?

Oszczędności to blisko 100 zł

Rafał Weber powiedział także, iż dowód rejestracyjny bez miejsca na stemple dotyczące ważności przeglądów będzie mógł pozostać nadal w obrocie. Według wiceministra oszczędności finansowe dzięki nowym rozwiązaniom to blisko 100 zł, które pozostaną w kieszeni Polaków kupujących samochody.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawo jazdy w telefonie jeszcze przed wakacjami?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 13:44
Nie musimy mieć już przy sobie dowodu rejestracyjnego. Czas na prawo jazdy. Rozwiązanie dające możliwość posiadania tego dokumentu w wersji elektronicznej w aplikacji mObywatel jest już przygotowane i - jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji - ma zostać wprowadzone jeszcze w tym półroczu. Zanim jednak usługa zostanie udostępniona trzeba jeszcze wprowadzić zmiany w prawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

mPrawo Jazdy coraz bliżej. Wkrótce ruszą testy specjalnej aplikacji

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 15:22
W najbliższy piątek Sejm zajmie się rządowym projektem ustawy, która między innymi znosi obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazda bez prawa jazdy? W Sejmie projekt ustawy znoszącej obowiązek noszenia dokumentu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 04:50
W Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji prawa o ruchu drogowym, który zakłada między innymi zniesienie obowiązku noszenia przy sobie prawa jazdy. Ponadto proponowane przepisy umożliwią dobrowolne korzystanie przez kierowców z elektronicznej wersji dokumentu na smartfonie, czy zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego pojazdu przy jego przerejestrowaniu.
rozwiń zwiń