X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Stopy procentowe pozostają bez zmian. Jest decyzja RPP

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 16:17
Jak poinformowała Rada Polityki Pieniężnej po dzisiejszym spotkaniu, podstawowa stopa Narodowego Banku Polskiego wynosi obecnie 0,1 procent. Jest najniższa w historii.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: nbp.pl

Od marca tego roku Rada Polityki Pieniężnej trzy razy z rzędu obniżała wysokość stóp procentowych. Przed pandemią koronawirusa wysokość podstawowej stopy procentowej wynosiła półtora procent.

bank 12.jpg
Polacy rezygnują z lokat. Ekonomista: ich udział w bankowych oszczędnościach to jedynie 33 proc.

Niskie stopy procentowe to dobra wiadomość dla kredytobiorców. Według analizy HRE Investments najpóźniej za trzy miesiące większość osób posiadających złotowe kredyty mieszkaniowe otrzyma informację o niższej racie.

>>> CZYTAJ TAKŻE RPP kolejny raz tnie stopy procentowe. Spadnie oprocentowanie kredytów

Po ostatnich obniżkach stóp procentowych można spodziewać się, że odsetki od przeciętnego kredytu hipotecznego spadną o około 50-60 złotych miesięcznie - czytamy w analizie.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Kredyty będą jeszcze tańsze? Członek RPP: możliwa dalsza obniżka stóp procentowych

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 11:19
Profesor Jerzy Żyżyński z Rady Polityki Pieniężnej uważa, że na najbliższym posiedzeniu Rady może paść propozycja kolejnego obniżenia stóp procentowych w Polsce. W połowie marca Rada zdecydowała między innymi o obniżeniu podstawowej stopy o pół punktu procentowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RPP kolejny raz tnie stopy procentowe. Spadnie oprocentowanie kredytów

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 14:30
Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu obniżyła wszystkie stopy procentowe o 50 pb. Stopa referencyjna wynosić będzie 0,50 proc. w skali rocznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stopy procentowe coraz niższe. Znamy decyzję RPP

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 16:23
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła większość stóp procentowych, w tym główną stopę, tzw. referencyjną, do poziomu 0,10 proc. z 0,50 proc. - wynika z komunikatu Narodowego Banku Polskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy rezygnują z lokat. Ekonomista: ich udział w bankowych oszczędnościach to jedynie 33 proc.

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 20:22
- W ostatnich tygodniach bardzo mocno spada ilość środków pieniężnych trzymanych na lokatach bankowych – powiedział ekonomista Marek Zuber. - Gdy zaczął się kryzys spowodowany koronawirusem, Polacy wypłacili z banków trzy razy więcej pieniędzy niż w czasie wielkiego kryzysu finansowego w 2008 roku - dodał.
rozwiń zwiń