X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Gazociąg Polska-Litwa. Zawarto umowę na dostawę rur

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 17:10
Operator przesyłowy gazu Gaz-System poinformował o podpisaniu "umowy częściowej" na dostawę rur osłonowych dla południowego odcinka gazociągu Polska-Litwa (GIPL). Wartość umowy wynosi ponad 2,6 mln zł.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutersttok

Jak podał Gaz-System, umowa z firmą Izostal zakłada dostawę̨ 1260 m rur o średnicy 1000 mm, w odcinkach o długości 16 m.

baltic pipe rurociąg gaz gaz system rury free shut 1200.jpg
Ekspert: Polska zagospodarowuje przestrzeń europejskiego rynku gazowego

Odcinek południowy GIPL przebiega przez 17 gmin na terenie województw mazowieckiego i podlaskiego. Jest podzielony na 2 zadania realizacyjne - od tłoczni w Hołowczycach do miejscowości Gnaty-Soczewka i stamtąd do miejscowości Rudka Skroda. Pierwszy odcinek liczy ok. 72 km, drugi - prawie 85 km.
Gaz-System podał również, że obecnie trwa ocena i weryfikacja ofert na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych oraz nadzoru inwestorskiego dla południowego odcinka.

gaz 1200 free
Jest komplet pozwoleń na budowę wszystkich odcinków. Baltic Pipe wszedł w fazę realizacji

>>> CZYTAJ TAKŻE Prezes PGNiG: naszym celem całkowite uniezależnienie się od gazu z Rosji

Interkonektor z Litwą po polskiej stronie ma liczyć ponad 340 km, od tłoczni w Hołowczycach na wschodnim krańcu Mazowsza po granicę litewską w okolicy Sejn. Po stronie litewskiej GIPL będzie miał 165 km, sięgnie aż za Wilno, do gazowego węzła Jauniunai. Prace budowlane ruszyły 2 stycznia 2020 r. Cały GIPL pod koniec 2021 r. ma być gotowy do działania i przesyłu po 2-2,5 mld m sześc. gazu rocznie w każdą stronę.

Gaz-System poinformował również o podpisaniu umowy na dostawę elementów do budowy gazociągów Goleniów-Lwówek i Niechorze-Płoty - lądowych części Baltic Pipe. Wartość kontraktu wynosi ok. 2,3 mln euro.

Chodzi o dostawy łuków giętych indukcyjnie. Zgodnie z kontraktem 90 takich łuków wytwarzanych za pomocą metody gięcia indukcyjnego dostarczy firma Izostal. Łączna waga wszystkich łuków przekroczy 202 tony.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Prezes PGNiG: naszym celem całkowite uniezależnienie się od gazu z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 13:10
- Nadal największym dostarczycielem gazu na rynek europejski jest Rosja poprzez Gazprom. Drugim źródłem gazu dla Europy jest szelf norweski. Ta inwestycja ma strategiczne znaczenie nie tylko dla polskiej energetyki, ale dla całej polskiej gospodarki - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Jakóbik: wybór wykonawcy to kamień milowy ku budowie Baltic Pipe

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 16:00
- Baltic Pipe to projekt europejski realizowany nie tylko przez Polaków, ale także przez Duńczyków i Norwegów. Wykonawcami będą Włosi - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl. - Nadrabiamy zaległości i tym razem Baltic Pipe się uda. Jest zielone światło, żeby gazociąg mógł powstać - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Naimski o Baltic Pipe: koronawirus nie zatrzyma budowy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 10:07
Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej minister Piotr Naimski podkreśla, że epidemia koronawirusa nie zakłóci budowy gazociągu Baltic Pipe. W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował, że 30 kwietnia Gaz-System podpisał kontrakt wykonawczy z włoską firmą Saipem Limited na zrealizowanie prac związanych z ułożeniem gazociągu na dnie Morza Bałtyckiego. Oznacza to rozpoczęcie budowy rurociągu z Norwegii do Danii, a następnie na polskie wybrzeże.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest komplet pozwoleń na budowę wszystkich odcinków. Baltic Pipe wszedł w fazę realizacji

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 14:20
Uzyskanie od administracji szwedzkiej pozwolenia na układanie gazociągu Baltic Pipe oznacza, że Gaz-System ma komplet pozwoleń na budowę dla wszystkich odcinków projektu, w każdym z krajów, przez które gazociąg ma przebiegać - wynika z poniedziałkowego komunikatu spółki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Polska zagospodarowuje przestrzeń europejskiego rynku gazowego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 19:55
- Przesył gazu będzie się teraz odbywał na warunkach rynkowych. Transza surowca wysyłana na Zachód oraz zyski z tego tytułu, będą ustalane w drodze aukcji - mówił w Polskim Radiu 24 o gazociągu Jamalskim Jakub Wiech, dziennikarz portalu energetyka24.com.
rozwiń zwiń