X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Polska część Via Carpatii. Będą nowe odcinki trasy S19

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 11:09
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchomiła przetargi na budowę dwóch odcinków trasy ekspresowej S19. Odcinki te staną się częścią międzynarodowej trasy Via Carpatia. Na inwestycję przeznaczono około miliarda złotych. Powstaną one w systemie "Projektuj i Buduj".
Audio
  • Wojciech Borzuchowski z GDDKiA, mówi o nwych odcinkach drogi ekspresowej S19. (IAR)
  • Wiceminister infrastruktury Rafał Weber mówi, że polska część trasy Via Carpatia jest bardzo ważna dla wschodniej części Polski. (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/GDDKiA

Oba odcinki będą też elementem obwodnicy Białegostoku. Pierwszy z nich to odcinek na północ od węzła Białystok – Zachód. Drugi odcinek będzie biegł od węzła Białystok – Południe do miejscowości Ploski. Łączna długość obu odcinków przekroczy 23 kilometry.

droga budowa 1200.jpg
Pół miliarda złotych na przebudowę dróg krajowych. Zobacz plan nowych inwestycji

Zaplanowano budowę drogi po dwa pasy w każdym kierunku. Jedynie na odcinku od Dobrzyniewa do węzła Białystok – Zachód pojawi się możliwość budowy trzeciego pasa. Nie przesądzono jeszcze, jaki zostanie zastosowany rodzaj nawierzchni. Ostateczną decyzję ma podjąć wykonawca.

W tej chwili Dyrekcja czeka na oferty od wykonawców. Po rozstrzygnięciu przetargów, zwycięzca będzie miał 36 miesięcy na wykonanie prac. Oba odcinki będą spełniać wszystkie parametry trasy ekspresowej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewiduje, że zakończenie przyjmowania ofert nastąpi na początku sierpnia. Umowy z firmami mogą być podpisane pod koniec października. Kierowcy będą mogli pojechać nowymi odcinkami trasy S19 w 2024 roku.

Łącznie w tym roku białostocki oddział GDDKiA pracuje nad 11 przetargami dotyczącymi budowy trasy S19. Dotychczas rozpisano cztery przetargi, kolejne zostaną rozpisane pod koniec lipca lub sierpnia.

Trasa Via Carpatia, która przebiegnie przez wschodnią Polskę, docelowo połączy kilkanaście krajów. Chodzi między innymi o Litwę i Łotwę na północy i Bułgarię oraz Rumunię na południu Europy.

Aleksander Pszoniak, IAR, PR24, akg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Modernizacja kolejnej "ekspresówki". Pojedziemy szybciej na Mazury i nad morze

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 17:40
Dzięki modernizacji droga z Czosnowa do Modlina, będąca częścią trasy S7, wiodącej nad morze i na Mazury, stanie się trasą ekspresową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza kolejna inwestycja w ramach "Programu 100 obwodnic". Podpisano umowę dla Zamościa

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 15:04
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał plan inwestycyjny dla obwodnicy Zamościa. Przewiduje się, że zostanie ona oddana do użytku w ciągu 5 lat. To oznacza, że w ramach realizowanego przez PiS "Programu 100 obwodnic", z kolejnego miasta zniknie uciążliwy ruch TIR-ów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pół miliarda złotych na przebudowę dróg krajowych. Zobacz plan nowych inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 14:57
Minister infrastruktury zatwierdził do realizacji 9 programów inwestycji drogowych, których łączny koszt to niemal 500 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaną trzy nowe obwodnice w województwie łódzkim. Zobacz lokalizacje

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 15:02
Powstaną kolejne inwestycje w ramach programu budowy stu obwodnic. Tym razem zadowoleni będą mieszkańcy województwa łódzkiego. Resort infrastruktury zatwierdził programy inwestycji dla trzech obwodnic w tym województwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestycja za ponad 600 mln zł. Powstanie nowy odcinek trasy S16 i obwodnica Mrągowa

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 14:21
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie-Mrągowo. Inwestycję za ponad 600 mln złotych zrealizuje w okresie 39 miesięcy firma PORR.
rozwiń zwiń