X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Polska poparła apel do KE ws. planu odbudowy przemysłu motoryzacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 17:20
Polska razem z innymi jedenastoma państwami członkowskimi UE zaapelowała do Komisji Europejskiej o wsparcie powrotu do pełnej działalności sektora motoryzacyjnego. Ze strony polskiej list podpisała wicepremier Jadwiga Emilewicz.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

- Należy mieć na uwadze znaczenie przemysłu samochodowego dla gospodarki unijnej. Poza mocnymi wskaźnikami ekonomicznymi, sektor ten realizuje też kluczowe inwestycje ukierunkowane na zrównoważony model mobilności, co pomaga w procesie przekształcania naszej gospodarki na bardziej zrównoważoną - powidziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

- Dlatego europejski plan odbudowy powinien także zawierać dedykowany program ukierunkowany na motoryzację z silnym wsparciem finansowym – stosownym do znaczenia tego sektora dla gospodarki unijnej - dodała.

samochody parking 1200.jpg
Pandemia koronawirusa bije w zakłady motoryzacyjne

Przemysł samochodowy to jedna z kluczowych gałęzi gospodarki

· przynosi 7% PKB Unii Europejskiej;

· zatrudnia 6% europejskich pracowników;

· generuje 12% wartości eksportu, dając nadwyżkę ponad 84,4 mld euro;

· corocznie inwestuje środki prywatne w badania i rozwój w kwocie 57,4 mld euro co stanowi 28% wartości nakładów unijnych na B+R.

Ze względu na pandemię COVID-19 sektor motoryzacyjny przerwał całkowicie swoją produkcję na dwa miesiące. Należy zapewnić szybki powrót do pełnej działalności tej branży – postulują autorzy listu. Poniosła ona znaczące straty, sięgające także zatrudnionych pracowników.

Pilne wsparcie, po dokonaniu analizy powstałych w wyniku pandemii strat, winno zapewnić nie tylko powrót do sytuacji sprzed pandemii, ale także dalszy zrównoważony rozwój tego sektora.

Jest to branża wiodąca dla przemysłu, stymulująca rozwój innych sektorów. Sektor motoryzacyjny zapewnia utrzymanie łańcucha wartości, zgodności ze środowiskowymi i cyfrowymi celami oraz dąży do wytworzenia pojazdów zeroemisyjnych.

MR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pandemia vs sprzedaż aut. Internet największą nadzieją dealerów

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 13:00
- Epidemia zaburzyła coroczny, tradycyjny harmonogram wyprzedaży samochodów z poprzedniego rocznika, dlatego potanieć mogą tylko te auta, które są już na placach u sprzedawców - ocenił Dariusz Balcerzyk ekspert Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Ale jego zdaniem sprzedaż internetowa aut  jest wręcz skazana na sukces.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drastyczny spadek sprzedaży nowych samochodów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 08:42
W kwietniu tego roku zarejestrowano w Polsce 17,9 tys. aut, czyli o 66 proc. mniej niż w analogicznym miesiącu 2019. Skumulowana liczba rejestracji po czterech miesiącach 2020 jest niższa o ponad 33 proc. od zanotowanej w 2019 r. – informuje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia koronawirusa bije w zakłady motoryzacyjne

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 17:50
Zawieszenie produkcji z powodu koronawirusa nie ominęło polskiego sektora motoryzacyjnego. Już od dwóch miesięcy nie produkuje się pojazdów w tyskiej fabryce Fiata, stoją zakłady z grupy PSA w Gliwicach wytwarzających ople, nie działają fabryki osprzętu i części – Marelli i Lear Corporation w strefie katowickiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNiG stawia na paliwa alternatywne. Spółka ogłosiła start Programu Wodorowego

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 12:05
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ogłosiło start nowego programu wodorowego, w ramach którego zrealizuje pięć projektów, m.in. zbuduje stację tankowania pojazdów napędzanych wodorem. Wartość projektu to 31 mln zł w ciągu 4 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za 5 lat prawie 300 tysięcy "elektryków" na polskich ulicach

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 11:00
W 2025 r. sprzedaż aut elektrycznych EV na rynku polskim wzrośnie niemal czterdziestokrotnie w porównaniu do roku 2019 - wynika z raportu "Polish EV Outlook 2020". Po wprowadzeniu dopłat lub zachęt podatkowych liczba "elektryków" w 2025 r. przekroczy 280 tys.
rozwiń zwiń