X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jak w pełni wykorzystać tarczę antykryzysową? Zobacz program szkoleń online

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 15:40
26 maja rusza cykl 20 webinariów Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Celem jest przeszkolenie właścicieli firm i menedżerów na temat tego, jak mogą maksymalnie i skutecznie wykorzystać narzędzia tarczy antykryzysowej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Wideokonferencje będą odbywać się w każdy wtorek, środę i czwartek o godz. 13:00. Do spotkań będzie można dołączyć – bez rejestracji – poprzez stronę www.parp.gov.pl/tarcza. Tam też jest zamieszczony szczegółowy harmonogram i tematyka prezentacji. Udział w konferencjach jest bezpłatny.

- Będziemy prezentować – wspólnie z ekspertami – szczegóły programu pomocowego, który już od 1 kwietnia trafia do przedsiębiorców i który wciąż jest realizowany.

firma1200.jpg
Tarcza finansowa PFR. Na co zwrócić uwagę przy składaniu wniosku?

Rozwiejemy też wiele wątpliwości, bo otrzymujemy cały czas wiele pytań w sprawie tarczy antykryzysowej - powiedziała wicepremier i minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz.

- Zachęcamy do udziału nie tylko przedsiębiorców, ale i samorządowców - dodała wicepremier.

Podczas wirtualnych spotkań będą poruszane również kwestie tarczy samorządowej, która wesprze uszczuplone w związku z pandemią lokalne budżety. Wśród tematów są też m.in. zmiany w Prawie Zamówień Publicznych, a także zagadnienia związane z pakietem mieszkaniowym oraz zmianami w procesie inwestycyjno-budowlanym.

Pierwsza z zaplanowanych wideokonferencji, którą 26 maja o 13:00 zainauguruje Ministerstwo Rozwoju, będzie dotyczyła wsparcia dla branży turystycznej.

Po każdym wydarzeniu eksperci z zakresu prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców.

- Cykl wideokonferencji da możliwość zadawania pytań o wybrane formy wsparcia. Odpowiedzi na nurtujące ich pytania znajdą przedsiębiorcy, samorządowcy, pracownicy sektora publicznego oraz wszyscy, którzy w swojej codziennej pracy współpracują z biznesem – podkreśliła Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wśród najważniejszych tematów cyklu wideokonferencji są m.in.:

  • pozyskiwanie środków finansowych dla branży turystycznej (26 maja),
  • wydłużony termin na złożenie zeznań przez przedsiębiorców i zapłaty podatków (27 maja),
  • zrównoważone finansowanie – dlaczego i w jaki sposób dotyczy to mojej firmy? (16 czerwca),
  • ochrona miejsc pracy i wsparcie przedsiębiorców ze środków FGŚP i FP (18 czerwca),
  • tarcza antykryzysowa – wsparcie z ZUS (23 czerwca),
  • ułatwienia podatkowe w tarczy antykryzysowej (7 lipca),
  • dopłaty do kredytów – pomoc dla firm dotkniętych kryzysem (8 lipca),

Wszystkie transmisje z konferencji zaczynają się o 13:00.

Z danych opublikowanych 15 maja 2020 na stronie Ministerstwa Rozwoju wynika, że wartość przyznanej dotychczas w ramach tarczy antykryzysowej pomocy wyniosła prawie 33 mld zł, z czego prawie 25 mld zł subwencji z tarczy finansowej PFR, a ponad 8 mld zł trafiło do przedsiębiorców.

Do ZUS i urzędów pracy wpłynęło ponad 4 mln wniosków o skorzystanie z oferowanych przez tarczę rozwiązań.

PAP, MR, PR24, akg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza finansowa PFR. Na co zwrócić uwagę przy składaniu wniosku?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 09:00
Ponad 95 tysięcy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które poniosły straty z powodu pandemii koronawirusa, otrzymało już w ramach tarczy finansowej pomoc z programu Polskiego Funduszu Rozwoju, który może przeznaczyć na ten cel 100 miliardów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: kolejnego zamrożenia gospodarka nie wytrzyma, musimy być ostrożni

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 16:32
- Tempo odmrażania polskiej gospodarki jest wystarczające. Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że jeśli pojawią się  nowe ogniska zakażeń, to być może gospodarka zostanie zamrożona na dłużej, a tego już nie wytrzymamy - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: tarcza antykryzysowa stopniowo poprawia nastroje polskich przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 12:00
Nastroje polskich przedsiębiorców wynikające ze wskaźnika PMI na koniec kwietnia były złe. Już dziś są one lepsze, widać efekty finansowego wsparcia z tarczy antykryzysowej, są nadzieje związane z kolejnymi etapami rozmrażania gospodarki - to oceny gości audycji "Rządy Pieniądza": Agnieszki Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej i Moniki Kurtek z Banku Pocztowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy od wynagrodzenia postojowego naliczane są pracownikowi składki ZUS?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 14:18
- Składki ZUS są naliczane w przypadku tzw. wynagrodzenia postojowego. Nie ma tutaj wyłączeń. Wynagrodzenie postojowe to kolejny przykład tego, kiedy przepisy prawa pracy mówią, że pracownik nie wykonuje pracy, ale pracodawca musi wypłacić pensję - mówi Grzegorz Ruszczyk, radca prawny. 
rozwiń zwiń