X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

NBP: inflacja w kwietniu taka jak w marcu, 3,6 proc.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 15:00
Inflacja bazowa w kwietniu 2020 r. wyniosła 3,6 proc., czyli tyle samo co miesiąc wcześniej - podał Narodowy Bank Polski.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, Autorstwa Proxima Studio

W kwietniu w relacji rok do roku inflacja:

  •  po wyłączeniu cen administrowanych (podlegających kontroli państwa) wyniosła 2,5 proc., wobec 3,8 proc. miesiąc wcześniej.
  •  po wyłączeniu cen najbardziej zmiennych wyniosła 3,4 proc., wobec 3,5 proc. miesiąc wcześniej; - po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 3,6 proc., tyle samo co miesiąc wcześniej.
  •  tzw. 15-proc. średnia obcięta, która eliminuje wpływ 15 proc. koszyka cen o najmniejszej i największej dynamice, wyniosła 3,4 proc., tyle samo co miesiąc wcześniej.

>>> CZYTAJ TAKŻE Ministerstwo Finansów: skokowego wzrostu inflacji nie będzie

Wskaźnik CPI w analizowanym okresie wyniósł 3,4 proc. rdr.

PAP, PR24, akg

Zobacz więcej na temat: inflacja NBP pieniądze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: wkrótce inflacja powinna zacząć spadać

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 07:23
Inflacja na początku roku przekracza 4 proc., ale od kwietnia powinna spadać, co sprawi, że od drugiego kwartału tego roku realne dochody gospodarstw domowych zaczną rosnąć szybciej - ocenił Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NBP ostrzega: rozwój epidemii koronawirusa osłabi polski wzrost gospodarczy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 10:13
Ostrzejszy przebieg epidemii koronawirusa, wraz z trwałym spowolnieniem handlu światowego i pogorszeniem nastrojów podmiotów ekonomicznych, przełożyłby się na obniżenie – względem ścieżki centralnej projekcji – prognozowanego wzrostu gospodarczego w Polsce - uważa Narodowy Bank Polski. NBP w "Raporcie o inflacji. Marzec 2020" poinformował, że tzw. centralna ścieżka projekcji przewiduje, iż PKB wzrośnie w 2020 r. o 3,2 proc., w 2021 r. o 3,1 proc., a 2022 r. o 3 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministerstwo Finansów: skokowego wzrostu inflacji nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 13:55
Ministerstwo Finansów nie spodziewa się gwałtownego wzrostu inflacji w tym roku. Przedstawiciele resortu mówili o tym, przedstawiając aktualizację Programu Konwergencji. To dokument, który każde państwo unijne musi przesłać do Brukseli do końca kwietnia każdego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert PKO BP: inflacja w kwietniu spadła z powodu niskich cen ropy

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 10:00
Główną przyczyną tak gwałtownego spadku inflacji w kwietniu 2020 roku, były ceny paliw, które spadały najsilniej od 20 lat. Po 3 miesiącach inflacja powróciła do pasma dopuszczalnych odchyleń od celu inflacyjnego NBP - powiedział PAP Marcin Czaplicki, ekonomista banku PKO BP.
rozwiń zwiń