X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ZUS wznowił bezpośrednie badania, wykonywane przez lekarzy orzekających

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 16:50
Ubezpieczeni w ZUS są od dziś indywidualnie zawiadamiani o terminie i miejscu badania przez oddział Zakładu, który prowadzi postępowanie związane z wydaniem orzeczenia.
Audio
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznowił badania bezpośrednie, wykonywane przez lekarzy orzekających - rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski podkreśla, że badania przywracane są etapowo, z zachowaniem środków ostrożności dostosowanych do aktualnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej.

lekarz-ciśnieniomierz 490x280.jpg
Medycyna pracy w czasie pandemii. Zobacz wytyczne MRPiPS ws. badań

>>> CZYTAJ TAKŻE Placówki ZUS ponownie otwarte dla klientów. Sprawdź szczegóły

Przypomniał, że od 16 marca badania bezpośrednie, zaplanowane przez lekarzy orzeczników i komisje lekarskie, były z powodu epidemii przesuwane na późniejszy okres.

>>> CZYTAJ TAKŻE Rośnie liczba przedsiębiorców wznawiających działalność gospodarczą

Zaznaczył, że w sprawach, w których to było możliwe, lekarze orzecznicy orzekali i orzekają zaocznie, na podstawie dokumentacji.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Prezes ZUS o wypłatach "trzynastek": to zadanie jest praktycznie zrealizowane

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 13:15
- Pomimo, że diametralnie zmieniła się sytuacja społeczna, zdrowotna i ekonomiczna, wykonujemy wszystkie przypisane nam i dodane w ostatnim okresie zadania ustawowe i statutowe. W szczególności tak kluczowe, jak terminowa wypłata rent i emerytur - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Placówki ZUS ponownie otwarte dla klientów. Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 15:10
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywraca od 4 maja obsługę klientów w placówkach ZUS - poinformowała prezes Zakładu profesor Gertruda Uścińska. Pracownicy odpowiedzą na pytania, jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Medycyna pracy w czasie pandemii. Zobacz wytyczne MRPiPS ws. badań

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 19:29
Gdy lekarz medycyny pracy jest niedostępny, wówczas badanie wstępne lub kontrolne może przeprowadzić inny lekarz - wskazuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Obowiązek dotyczący kierowania pracowników na badania okresowe został obecnie zawieszony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świadczenie postojowe ZUS. Są nowe wzory wniosków o wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 19:30
Z najnowszych danych ZUS wynika, że świadczenie postojowe wypłacono łącznie dla 265 tys. osób na kwotę 532 mln zł. Jak poinformowała prezes ZUS Gertruda Uścińska, zostały udostępnione nowe wzory wniosków o wsparcie, w tym o świadczenie postojowe za kolejny okres.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie liczba przedsiębiorców wznawiających działalność gospodarczą

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 03:43
- Coraz więcej przedsiębiorców wznawia działalność gospodarczą zawieszoną z powodu pandemii koronawirusa - wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. W ostatnim tygodniu kwietnia odnotowano blisko 7 tysięcy wniosków o wznowienie działalności gospodarczej. To blisko dwa razy więcej niż pod koniec lutego i trzy razy więcej niż pod koniec marca.
rozwiń zwiń