X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

336 milionów złotych na drogi samorządowe

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 15:02
Ministerstwo Infrastruktury przeznaczy 336 milionów złotych z subwencji ogólnej na dofinansowanie inwestycji dróg samorządowych w całym kraju. Z informacji przekazanych przez resort wynika, że dofinansowanie może otrzymać 112 inwestycji.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Stockr/Shutterstock.com

Pieniądze pojawią się na kontach samorządów w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Inwestycja w bezpieczeństwo

budowa drogi1200.jpg
Nowe obwodnice na Mazowszu. Sprawdź, czy chodzi o twoją miejscowość

Wiceminister Rafał Weber zastrzegł, że inwestycji, które otrzymają wsparcie, może być więcej. Nie wykluczył, że pojawią się oszczędności, które pozwolą na wsparcie także innych zadań.

Resort zakłada między innymi wsparcie przebudowy mostów, poprawę warunków technicznych wiaduktów, dostosowanie dróg do nośności 11,5 tony na oś. To również inwestycje polegające na poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oznacza to dodatkowe oświetlenie, poszerzenie poboczy, czy bezkolizyjne przejścia i przejazdy. Wartość najmniejszych zadań to kilkaset tysięcy złotych, a wartość największych wynosi kilka milionów złotych.

Pieniędzy nie zabraknie

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że pieniądze otrzymają samorządowcy niezależnie od tego, jakie reprezentują barwy polityczne. Pieniądze mają otrzymać między innymi Warszawa oraz Kraków.
Dotacja ma trafić zarówno do samorządów powiatowych, jak i wojewódzkich oraz miejskich.

Minister Rafał Weber zaznaczył, że każdy, kto złożył poprawny od strony formalnej wniosek o dotację z subwencji ogólnej, uzyska wsparcie.
Minister dodał, że po raz pierwszy w historii nie brakuje pieniędzy na realizację inwestycji drogowych.

Ponad 3 mld złotych dotacji

15 kwietnia premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy z dofinansowaniem z funduszu dróg samorządowych. Suma dotacji w tym programie wyniesie 3 miliardy 200 milionów złotych. To największy program inwestycyjny w kraju dla dróg samorządowych.

Aleksander Pszoniak, PR24, akg

Czytaj także

Bliżej końca budowy trasy S7. Umowa na nowy odcinek w Małopolsce podpisana

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 13:08
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę fragmentu drogi ekspresowej S7. Jest to prawie 19-kilometrowy odcinek od granicy województwa świętokrzyskiego do węzła Miechów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie modernizacja ważnej drogi na południu kraju. Umowa podpisana

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 12:26
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała kontrakt na modernizację fragmentu drogi krajowej 18, która ma być dostosowana do parametrów autostrady. Odcinek na terenie województwa lubuskiego Żary–Iłowa ma 12 kilometrów , a jego przebudowa będzie kosztować ponad 180 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe obwodnice na Mazowszu. Sprawdź, czy chodzi o twoją miejscowość

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 17:00
Do 2028 r. Skaryszew, Łąck oraz Zwoleń w woj. mazowieckim zyskają obwodnice - wynika z programu inwestycyjnego zatwierdzonego przez ministra infrastruktury. Nowe trasy będą miały ok. 18 km i mają powstać do końca 2028 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fragment Via Carpatii będzie obwodnicą Białegostoku. Umowa na budowę podpisana

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 13:30
Białystok będzie miał południową obwodnicę. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt i budowę fragmentu drogi ekspresowej S19 oraz odcinka drogi krajowej nr 65, które utworzą Południową Obwodnicę Białegostoku. Ekspresowa obwodnica miasta powstanie jako część międzynarodowego korytarza komunikacyjnego Via Carpatia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Południowa Obwodnica Warszawy: jeszcze w tym roku zakończenie dwóch odcinków

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 16:15
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała nowe terminy zakończenia prac przy budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Z jej informacji wynika, że dwa z trzech odcinków będą gotowe jeszcze w tym roku.
rozwiń zwiń