X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zmierzch galerii handlowych? Eksperci: po pandemii będą "głębokie zmiany"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 18:30
Obecnie wydarzenia zmienią całą branżę handlową, a klienci mogą już nie wrócić do swoich dawnych zwyczajów - wynika z analizy międzynarodowej firmy zarządzającej nieruchomościami Cushman & Wakefield.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Jak zauważyli eksperci firmy, choć ograniczenia dotyczące centrów handlowych zostały 4 maja zniesione, to funkcjonowanie galerii nadal stoi pod dużym znakiem zapytania.

>>> CZYTAJ TAKŻE Galerie handlowe ponownie otwarte. Sprawdź obowiązujące w nich zasady

- Z jednej strony zarządcy i właściciele muszą szybko wdrożyć wiele środków związanych z zapewnieniem klientom bezpiecznych warunków, z drugiej strony nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak sami klienci zachowają się w tej nowej rzeczywistości, a także czy szybko, jeśli w ogóle, powrócą do swoich dawnych zwyczajów zakupowych - zaznaczyła cytowana w analizie Małgorzata Dziubińska z działu doradztwa i badań rynkowych spółki.

głośniki 663 free.jpg
Producenci elektroniki zacierają ręce. Pandemia nakręciła sprzedaż

Analitycy wskazali, że jedną z istotnych zmian wynikających z epidemii koronawirusa jest gwałtowny spadek popytu m.in. na ubrania i obuwie w tradycyjnych sklepach, podczas gdy np. apteki, sklepy spożywcze i wielkopowierzchniowe z trudem nadążają z uzupełnianiem półek. Pod presją działają też operatorzy sklepów internetowych, którzy, aby sprostać rosnącemu popytowi, zatrudniają nowych pracowników, zmuszeni są wydłużać czas dostawy.

- Rzadko w branży handlowej obserwuje się tak skrajne przeciwieństwa - jeden sektor stara się nadążyć z obsługą zamówień, a drugi - przetrwać - napisano.

e-handel1200.jpg
Pandemia nakręca e-handel. W sieci kupujemy wyjątkowo dużo

Według autorów publikacji pewne jest, że obecnie wydarzenia zmienią branżę handlową.

- Firmy odzieżowe jak na przykład LVHM, czyli koncern, do którego należą takie marki, jak Louis Vuitton, Kenzo, Bulgari, Christian Dior szyją maseczki ochronne i fartuchy szpitalne zamiast sukni wieczorowych - napisano.

>>> CZYTAJ TAKŻE Bujara: sklepy mogłyby być otwarte z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Wskazano, że marki jednoczą siły, modyfikują strategię, ale w nowej rzeczywistości niezbędna jest współpraca z wynajmującymi, deweloperami i instytucjami finansującymi.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Pandemia nakręca e-handel. W sieci kupujemy wyjątkowo dużo

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 08:02
Ostatnie tygodnie to żniwa dla większości sprzedawców. Polacy masowo ruszyli na bezpieczne internetowe zakupy. To zmieni zwyczaje zakupowe na zawsze - pisze środowa "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Producenci elektroniki zacierają ręce. Pandemia nakręciła sprzedaż

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 08:07
Konieczność szybkiego dostosowania się do pracy i nauki w domu skokowo zwiększyła popyt na niektóre kategorie sprzętu IT i AGD, nawet o 50 procent – pisze czwartkowy "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy otwarcie centrów handlowych? Właściciele galerii rozmawiają z władzami

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 08:58
Bezpieczeństwo klientów galerii i centrów handlowych w kontekście stopniowego odmrażania polskiej gospodarki to temat, o którym dyskutowali reprezentanci tej branży z przedstawicielami rządu. Decyzja o otwarciu centrów handlowych będzie uzależniona od sytuacji epidemiologicznej w kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bujara: sklepy mogłyby być otwarte z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 12:00
Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w marcu spadła o 9 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym - o 3,3 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. O stanie polskiej gospodarki, sytuacji przedsiębiorców i konsumentów w czasie epidemii mówił Alfred Bujara, przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ Solidarność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po majówce otwarcie galerii handlowych. Sprawdź, jakie zasady będą w nich panować

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 12:23
Kina, strefy aktywności fizycznej, strefy gier i wyspy handlowe będą nadal zamknięte po zaplanowanym na 4 maja otwarciu galerii handlowych. Klienci będą musieli nosić maseczki i rękawiczki - wynika z wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie handlowe ponownie otwarte. Sprawdź obowiązujące w nich zasady

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 09:48
Od dzisiaj z ograniczeniami, ale otwarte będą biblioteki, hotele oraz centra handlowe. Przywrócona zostanie działalność tzw. wysp handlowych, czyli stoisk  w holu galerii handlowych. Obowiązują jednak podwyższone normy bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń