X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Resort rolnictwa: więcej czasu na składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 18:30
- Jeżeli domagają się tego rolnicy, termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie będzie przedłużony o miesiąc, do 15 czerwca - zapowiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Fot. Min. Rolnictwa

- Nie znam rolnika, który nie miałby przeprowadzonych zasiewów do 15 maja, ale jeżeli jest takie oczekiwanie rolników, to termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie zostanie przedłużony - sprecyzował minister rolnictwa.

rolnictwo - praca free 1200 z autorem.jpg
ARiMR: więcej czasu na oświadczenia w sprawie dopłat bezpośrednich

Zaznaczył, że problem jest jedynie w tym, że skracają się terminy dla ARiMR, która musi przeprowadzić tzw. kontrole na miejscu i przygotować się do wypłat zaliczek, które rozpoczynają się od połowy października.

rolnictwo1200.jpg
Pieniądze z UE na rozwój polskiej wsi w latach 2021-2027

Na razie został wydłużony termin na składania oświadczeń ws. dopłat bezpośrednich. Takie oświadczenie można złożyć w terminie 15 dni kalendarzowych po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego, ale nie później niż do ostatniego dnia składania wniosków o przyznanie płatności tj.- jak na razie - do 15 maja.

Oświadczenia potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku o dopłaty z roku 2019 można wysłać pocztą, złożyć poprzez platformę ePUAP lub wysłać zeskanowane dokumenty pocztą elektroniczną na adres mailowy biura powiatowego ARiMR, a oryginał dostarczyć w terminie późniejszym. Dokumenty można również pozostawić w udostępnionych przy wejściach do biur powiatowych wrzutniach lub urnach.

Oświadczenia mogą składać wyłącznie "mali" rolnicy, których wielkość gospodarstwa nie przekracza 10 ha.

Do 20 kwietnia do Agencji wpłynęło 217 tys. e-wniosków oraz 157 tys. oświadczeń. W poprzednich latach o dopłaty za pomocą oświadczenia ubiegało się ok. 430 tys. rolników, a ok. 900 tys. przesłało wnioski drogą elektroniczną. 

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dopłaty bezpośrednie. Pierwsze pieniądze trafiają do rolników

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 09:32
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich, a także zaliczek obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. O dopłaty bezpośrednie ubiega się około milion 317 tysięcy rolników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieniądze z UE na rozwój polskiej wsi w latach 2021-2027

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 13:00
Rada Ministrów przyjęła we wtorek założenia "Programowania Rozwoju Obszarów Wiejskich ze Środków Europejskich na lata 2021-2027". Projekt przygotowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR: więcej czasu na oświadczenia w sprawie dopłat bezpośrednich

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 14:50
Oświadczenie ws. dopłat bezpośrednich będzie można złożyć w terminie 15 dni kalendarzowych po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego , ale nie później niż do ostatniego dnia składania wniosków o przyznanie płatności tj. do 15 maja - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń