X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Media w USA: największe banki przygotowują się na zalew niewypłacalności kredytobiorców

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 14:30
Szef oddziału Fed w Minneapolis Neel Kashkari ogłosił, że duże amerykańskie banki powinny zebrać 200 mld dol. kapitału, by przetrwać kryzys. "Pozwoliłoby to wielkim bankom wesprzeć gospodarkę", zagrożoną przez skutki pandemii koronawirusa - powiedział.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Paul Brady Photography/ Shutterstock

- Zebranie takiej sumy od prywatnych inwestorów, jako zdecydowane działanie prewencyjne, pozwoliłoby wielkim bankom wesprzeć gospodarkę przy różnych scenariuszach (rozwoju epidemii) koronawirusa - ocenił Kashkari.


Trump USA korona PAP.jpg
Fed chce ratować gospodarkę i system finansowy. Ostre cięcie stóp procentowych


W wywiadzie dla CBS Kashkari powiedział, że należy się liczyć z tym, że Stany Zjednoczone czeka około 18 miesięcy wdrażanych i łagodzonych na przemian restrykcji związanych z pandemią, a zatem przed jakimkolwiek ożywieniem gospodarkę czeka "długa, ciężka droga do czasu, gdy albo opracowana zostanie skuteczna metoda leczenia (COVID-19), albo szczepionka" przeciwko koronawirusowi.

Jego zdaniem nie można zatem liczyć na "ożywienie gospodarcze w kształcie V", co jest odniesieniem do modelu ekonomicznego opisującego gwałtowne załamanie gospodarki i równie szybkie jej odbicie.

Associated Press podaje, że największe amerykańskie banki przygotowują się na "zalew niewypłacalności kredytobiorców", ponieważ zarówno klienci indywidualni, jak i firmy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej z powodu zastoju gospodarki.


dolary_ok.jpg
Fed chce ratować gospodarkę i system finansowy. Ostre cięcie stóp procentowych

JPMorgan Chase, Wells Fargo, Bank of America, Citigroup i Goldman Sachs poinformowały, że zbierają kapitał na przetrwanie kryzysu związanego z toksycznymi kredytami, których wartość w pierwszym kwartale tego roku wyniosła już 20 mld dol.

Bank of America i Citigroup podały, że ich zyski za pierwszy kwartał zmalały o 40 proc., ponieważ należało zebrać miliardowe rezerwy na toksyczne długi.

Prezes JPMorgan Jamie Dimon powiedział, że jego bank przygotowuje się na "głęboką recesję". Dyrektor zarządzający Wells Fargo Charlie Scharf przyznał:"Wszyscy wiemy, że nigdy nie mieliśmy do czynienia z czymś podobnym (do obecnej zapaści)". Goldman Sachs odłożył 937 mln dol. na pokrycie ewentualnych toksycznych kredytów.

Fed poinformował, że produkcja przemysłowa w USA spadła w marcu o 6,3 proc., a fabryki samochodów de facto stanęły. To największy taki spadek produkcji w Stanach Zjednoczonych od demobilizacji po II wojnie światowej w 1946 roku - wyjaśnia Associated Press.

Fed interweniuje już od dłuższego czasu, by uspokoić rynki długu, i daje sygnały, że będzie wspierał globalny system finansowy.

Rezerwa Federalna obniżyła już dwukrotnie stopy procentowe oraz, we współpracy z innymi bankami centralnymi, podjęła kroki mające zapewnić tani dostęp do dolarów, w których banki te często udzielają kredytów instytucjom finansowym w swoim kraju.

PAP, PR24, akg

Zobacz więcej na temat: fed koronawirus recesja USA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rezerwa Federalna tnie główną stopę procentową. Zaskoczenie na rynkach

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 17:05
Fed obniżył główną stopę procentową o 50 pb do 1,00-1,25 proc. podano w komunikacie. W oświadczeniu poinformowano, że obniżono stopy proc., aby chronić najdłuższą w historii ekspansję gospodarczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fed chce ratować gospodarkę i system finansowy. Ostre cięcie stóp procentowych

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 07:46
Amerykańska Rezerwa Federalna, by wesprzeć gospodarkę zagrożoną konsekwencjami epidemii koronawirusa, obniżyła interwencyjnie stopy procentowe. W celu zapewnienia płynności systemu finansowego Fed zapowiedział też akcję skoordynowaną z największymi pięcioma bankami centralnymi świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zastój w amerykańskiej gospodarce. Nie pracuje wiele fabryk

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 16:20
Amerykański bank centralny (Fed) poinformował, że produkcja przemysłowa w USA spadła w marcu o 6,3 proc., a fabryki samochodów de facto stanęły. To największy taki spadek produkcji w Stanach Zjednoczonych od demobilizacji po II wojnie światowej w 1946 roku - podaje Associated Press.
rozwiń zwiń