X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Leszek Skiba o obniżce VAT: dla małych firm ważniejsze jest pokrycie przez państwo składek na ZUS

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 17:50
Głównym celem przyjętej przez rząd "tarczy antykryzysowej" jest osłona oraz wsparcie przedsiębiorców i pracowników, jak również zniesienie wielu biurokratycznych barier i odroczenie planowanych wcześniej zmian. Mówił o tym w radiowej Jedynce wiceminister finansów Leszek Skiba.
Wiceminister finansów Leszek Skiba.
Wiceminister finansów Leszek Skiba.Foto: twitter/MF

Jak tłumaczył wiceminister - "tarcza antykryzysowa" ma m.in. za zadanie wsparcie gospodarki. Wzrosną wydatki z budżetu, które będą sfinansowane przez większą emisję długu. Powiększy to deficyt poprzez dodatkową emisję obligacji.


pieniądze złoty setki free pixabay 1200.jpg
212 mld zł na wsparcie dla Polaków. Rząd przyjął pakiet dotyczący "tarczy antykryzysowej"

Mówiąc o rozwiązaniach podatkowych, które będą skierowane do przedsiębiorców - wiceminister Skiba - wspomniał o możliwości opłacania niektórych podatków w późniejszym terminie, możliwości skorzystania ze wsparcia kredytowego oferowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, wypłacie części wynagrodzenia pracownikom przez państwo, w zamian za to, że zatrudniająca firma nie zwolni ich z pracy czy przesunięcie w czasie składania sprawozdań finansowych przez przedsiębiorstwa.


uokik 1200 free.jpg
"Tarcza antykryzysowa". UOKiK chce tańszych kredytów

Pytany m.in. o możliwość obniżenia VAT, co postuluje część przedsiębiorców - Leszek Skiba powiedział, że dla wielu, zwłaszcza mniejszych firm ważniejsze jest pokrywanie przez państwo składek na ZUS przez 3 miesiące aniżeli obniżka VAT, który to podatek obciąża przede wszystkim konsumentów. 

Program 1 Polskiego Radia, Błażej Prośniewski, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne dwa tygodnie zasiłku dla rodziców w związku z zamknięciem szkół i przedszkoli

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 07:07
- Rodzice, którzy wykorzystali dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą wnioskować o wypłatę tego świadczenia na kolejny okres. Oświadczenie zostanie rozpatrzone po wejściu w życie znowelizowanych przepisów - przekazał Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rozwoju: rząd uzgodnił "tarczę antykryzysową". Trwają konsultacje z opozycją

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 09:34
Rząd przyjął projekt "tarczy antykryzysowej", której celem jest zmniejszenie negatywnego wpływu epidemii koronawirusa na polską gospodarkę - poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybsza wypłata postojowego? ZUS policzy "śmieciówki" w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 10:05
W projekcie specustawy koronawirusowej znalazły się przepisy nakładające obowiązek informowania ZUS o wszystkich umowach o dzieło - informuje w czwartkowym wydaniu Dziennik Gazeta Prawna. Czy to początek końca śmieciówek? - zastanawia się gazeta
rozwiń zwiń

Czytaj także

212 mld zł na wsparcie dla Polaków. Rząd przyjął pakiet dotyczący "tarczy antykryzysowej"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 13:54
Rząd przyjął pakiet dotyczący "tarczy antykryzysowej". Zakłada on między innymi ochronę zatrudnienia i zachowanie płynności finansowej w firmach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tarcza antykryzysowa" a dług publiczny. Paweł Borys: nie powinien przekroczyć 50 proc. PKB

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 14:01
Obecnie, przy pakiecie w ramach tzw. tarczy antykryzysowej można zakładać, że państwowy dług publiczny nie powinien przekroczyć 50 proc. PKB - wskazał prezes PFR Paweł Borys. Dodał, że jest mało prawdopodobne, by potrzeby pożyczkowe przekroczyły 4-5 proc. PKB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tarcza antykryzysowa". UOKiK chce tańszych kredytów

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 14:51
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów chce obniżenia kosztu kredytów konsumenckich. Takie rozwiązanie znalazło się wśród propozycji Urzędu do tak zwanej "tarczy antykryzysowej".
rozwiń zwiń