X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

BGK: organizacjom nie nastawionym na zysk łatwiej będzie spłacić pożyczki

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 14:40
Wakacje kredytowe i wydłużony okres spłaty - to najważniejsze ułatwienia w spłacie pożyczek dla podmiotów ekonomii społecznej. Ze względu na epidemię koronawirusa pożyczkobiorcy mogą skorzystać z rozwiązań przygotowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock/VGstockstudio

- W przypadku trudnej sytuacji finansowej dajemy możliwość obniżenia oprocentowania do 0 proc. na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy i proponujemy pakiet ułatwiający spłatę, w tym wakacje kredytowe i wydłużenie okresu spłaty – powiedziała minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.


firma-1200-sh.jpg
212 mld zł na wsparcie dla Polaków. Rząd przyjął pakiet dotyczący "tarczy antykryzysowej"

- Przygotowując rozwiązania dla firm wchodzące w pakiet tarczy antykryzysowej, nie zapominamy także o wyjątkowych firmach, jakimi są podmioty ekonomii społecznej. Chcemy pomóc przetrwać im ten trudny okres po to, aby po unormowaniu się sytuacji społeczno-gospodarczej, mogły dalej służyć lokalnym społecznościom. Już zaczęliśmy informować o ułatwieniach naszych pośredników finansowych, którzy mają kontakt z pożyczkobiorcami – mówi Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

>>> CZYTAJ TAKŻE Rząd zatwierdził "tarczę antykryzysową". Szczegóły pakietu pomocy równego 10 proc. PKB

Ułatwienia dla pożyczkobiorców:

  • wydłużenie okresu utworzenia miejsca pracy maksymalnie do 12 miesięcy,
  • wydłużenie okresu spłaty do 12 miesięcy,
  • karencja w spłacie kapitału dodatkowo do 6 miesięcy,
  • wakacje kredytowe – zawieszenie spłaty rat kapitałowych lub kapitałowo-odsetkowych do 6 miesięcy,
  • obniżenie oprocentowania do 0% na okres do 12 miesięcy.

Podmioty ekonomii społecznej (PES) to organizacje, które nie są nastawione na zysk. PES prowadzą działalność w głównie społecznych celach. Zyski w założeniu są reinwestowane w cele PES lub we wspólnotę, a nie dla zwiększenia dochodu udziałowców czy też właścicieli.

>>> CZYTAJ TAKŻE Jadwiga Emilewicz: chcemy, by "tarcza antykryzysowa" weszła w życie jak najszybciej


PES to między innymi spółdzielnie pracy, inwalidów i socjalne, centra integracji społecznej, kluby integracji społecznej, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe i organizacje pożytku publicznego oraz organizatorzy wolontariatu prowadzący działalność gospodarczą, z której zyski wspierają realizację celów statutowych.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin o tarczy antykryzysowej. "Ma ułatwić przetrwanie i pomóc w odrodzeniu"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 19:19
– W żadnym wypadku nie jesteśmy w stanie jako państwo zrekompensować wszystkich strat, ale to ma być pewna ulga. Straty będą, dotyczące małych i średnich, jak i dużych firm, których na razie w tych rozwiązaniach nie ma – mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: chcemy, by "tarcza antykryzysowa" weszła w życie jak najszybciej

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 15:30
Tarcza Antykryzysowa ma mieć charakter solidarnościowy - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zaznaczyła, że wciąż trwają intensywne prace nad pakietem antykryzysowym. Dodała, że kolejne rozmowy odbędą się w czwartek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd zatwierdził "tarczę antykryzysową". Szczegóły pakietu pomocy równego 10 proc. PKB

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 21:54
Ochrona zatrudnienia, zachowanie płynności w firmach, w tym m.in. przez pokrycie przez państwo składek na ZUS i dopłaty do wynagrodzeń - to rozwiązania, które zaakceptował rząd w ramach "tarczy antykryzysowej". Resort rozwoju szacuje wartość pakietu na co najmniej 10 proc. polskiego PKB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Mazur: liczymy na to, że Tarcza Antykryzysowa wejdzie szybko w życie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 19:11
– Mierzymy się z sytuacją bez precedensu, która będzie miała wpływ na cały system gospodarczy. Chcielibyśmy, aby pomoc, którą oferujemy w Tarczy Antykryzysowej, nie groziła ryzykiem destabilizacji systemu – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

212 mld zł na wsparcie dla Polaków. Rząd przyjął pakiet dotyczący "tarczy antykryzysowej"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 13:54
Rząd przyjął pakiet dotyczący "tarczy antykryzysowej". Zakłada on między innymi ochronę zatrudnienia i zachowanie płynności finansowej w firmach.
rozwiń zwiń